Jesienne mgły.

Jesień do Łęga zawitała. Atmosfera tak gęsta, że czasem trudno oddychać.

Więcej…
 
Mistrz liczenia.

Październik obchodzony jest jako miesiąc oszczędności, dlatego zawsze staramy się to podkreślić.
W związku z szerzeniem idei zorganizowanego oszczędzania pieniędzy w SKO, już trzeci raz nasze szkolne koło zorganizowało szkolny konkurs "Mistrz liczenia", który  przebiegał  w dwóch kategoriach wiekowych: kl. II – III i IV – VI.

Więcej…
 
Drugie śniadanie z nauczycielem.

Akcja pod w/w hasłem jest jednym z działań, które podjęliśmy w tym roku szkolnym w ramach realizacji programu Szkoła Promująca Zdrowie. Celem jest kształtowanie racjonalnych nawyków żywieniowych wśród dzieci i młodzieży zapobiegających nadwadze i otyłości.

Więcej…
 
Wprawki do portretu.

Ćwiczenia z fotografii portretowej. Jedna lampa główna z parasolką zmiękczającą światło, jedna oświetlająca tło, chętni do pozowania i oto efekty pracy. Fotografowali: Monika Brygier, Bartek Gawiński i Karolina Matusiak. Wszystkich chętnych, którzy chcą pozować w trakcie najbliższej sesji portretowej prosimy o zgłaszanie się do uczennicy klasy III gimnazjum Moniki Brygier.

Więcej…
 
Zamień głodne dzieciństwo na godne dzieciństwo.

 

Ponad pół miliona dzieci w Polsce jest głodnych lub niedożywionych. Właśnie te wstrząsające dane sprawiły, że program Godne Dzieciństwo, organizowany przez PCK, wchodzi w nową fazę. Powstał z myślą o pomocy najbardziej potrzebującym rodzinom, a zwłaszcza dzieciom i młodzieży. Główny nacisk kładzie na pomoc dzieciom w wieku od 7 do 18 lat, pochodzącym z najbiedniejszych rejonów naszego kraju.

 

Więcej…
 
Rocznica odzyskania niepodległości.

11 listopada obchodziliśmy 94 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Więcej…
 
Październik miesiącem oszczędzania.

"Ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywa umiejętność właściwego gospodarowania pieniędzmi. Powinniśmy się jej uczyć od najmłodszych lat. Taką możliwość dają Szkolne Kasy Oszczędności".
Tymi słowami uczniowie kl. III A ze Szkoły Podstawowej w Łęgu Probostwie rozpoczęli obchody miesiąca oszczędności w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Drobinie.

Więcej…
 
Otrzęsiny.

8 października powitaliśmy uroczyście w gronie uczniów gimnazjum nowe koleżanki i kolegów z młodszego rocznika.

Więcej…
 
Nowa galeria - KOMENTATORZY.

Zapraszamy do obejrzenia nowej galerii "KOMENTATORZY", w której będziemy umieszczać zdjęcia tych uczniów, którzy na bieżąco komentują sytuację na uroczystościach szkolnych.

Więcej…
 
Święto pracowników edukacji.

Święto pracowników edukacji.

 

Więcej…
 
Dzień głośnego czytania.

Już ósmy raz obchodząc Dzień Głośnego Czytania w kl. I – III zachęcaliśmy wszystkich do sięgania po książkę. Uczniowie kl. III a pod kierunkiem wychowawcy Anny Gawińskiej podkreślali rolę i znaczenie czytania w życiu każdego człowieka.

Więcej…
 


Strona 66 z 75
free poker