Pierwszy dzień wiosny bez wiosny.

21 marca był w naszej szkole, jak co roku, dniem wyjątkowym – przywitaliśmy bowiem długo wyczekiwaną wiosnę.

Więcej…
 
Prezentacja projektów gimnazjalnych.

18 marca 2013 roku w naszej szkole odbyła się publiczna prezentacja projektów gimnazjalnych. Uczniowie klas drugich podsumowali  swoją kilkumiesięczną pracę. Podczas prezentacji przedstawili różne formy działalności – gazetki tematyczne, foldery, makiety i prezentacje multimedialne.

Więcej…
 
Dzień Kobiet.

Dla wszystkich Pań z okazji Ich święta. Wszystkiego najlepszego.

Więcej…
 
Rocznica wybuchu Powstania Styczniowego.

22 stycznia 2013 r. przypada 150 rocznica wybuchu ostatniego powstania narodowego Polaków przeciwko carskiej Rosji, powszechnie zwanego Powstaniem Styczniowym. W tym dniu delegacja  SU SP i Gimnazjum, Zuchy, Harcerze wraz z  Dyrekcją szkoły złożyli kwiaty na mogile powstańców na cmentarzu przykościelnym.

Więcej…
 
Wielkanocna palma.

Szkolne Koło PCK wspólnie z proboszczem ks. Andrzejem Marchlewskim  ogłosiło konkurs na palmę wielkanocną.
Celem było kultywowanie tradycji związanej ze Świętami Wielkanocnymi i zanikającego już zwyczaju własnoręcznego wyrobu palm.

Więcej…
 
Chętnie innym pomagamy...

CHĘTNIE INNYM POMAGAMY DO KOSZYCZKA COŚ WKŁADAMY.
Pod takim hasłem Szkolne Koło PCK zorganizowało akcję charytatywną w środowisku lokalnym. W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi zbieraliśmy żywność dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszego terenu.

Więcej…
 
IV miejsce w Powiatowym Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

W powiatowym finale XXXVI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który odbył się 18 marca w Szkole Podstawowej nr 1 w Płocku, uczeń klasy IVB Piotr Szymerski reprezentujący gminę Drobin zajął IV miejsce w kategorii uczniów szkół podstawowych. Piotr był jednocześnie najmłodszym tegorocznym finalistą turnieju. Gratulujemy.

Więcej…
 
Harlem Shake Zespołu Szkół w Łęgu Probostwie nagrany pierwszego dnia wiosny.

Harlem shake – internetowy mem, kręcone przez internautów filmiki z charakterystycznym tańcem do piosenki "Harlem Shake" amerykańskiego DJ'a Baauera o dużym wirusowym potencjale, które błyskawicznie zdobyły rzesze fanów na całym świecie. My też mamy swój własny Harlem Shake.

Do 30-sekundowego utworu z pogranicza drum'n'bass, electro i dubstep internauci kręcą filmiki, gdzie początkowo nic się nie dzieje, a jedna przebrana osoba zaczyna tańczyć w rytm muzyki. Po chwili następuje cięcie i tańczą już wszyscy bohaterowie, często przebrani za postaci z filmów, bajek, posiadający zwierzęce elementy (np. głowa konia, głowa kurczaka) lub w skąpych strojach, czy z nietypowymi przedmiotami. Pomysł podchwycili internauci z całego świata, tworząc swoje Harlem Shake'i. Gorączka Harlem Shake opanowała cały świat, a w okresie największej popularności memu w internecie pojawiało się nawet 4000 nowych filmików dziennie. Taniec wykonywali już studenci, norweska armia, pracownicy korporacji, ojcowie z dziećmi i wiele innych osób.
 
Ecie - Pecie w internecie. Dzień Bezpiecznego Internetu - konkurs.

Wszystkich chętnych uczniów zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie związanym z Dniem Bezpiecznego Internetu.

Więcej…
 
Konkurs literacki A-LEkcja.

Zapraszamy uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej i gimnazjum do wzięcia udziału w konkursie literackim „A-LEkcja” organizowanym  w ramach Sieci Mazowsze. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

Więcej…
 
Ogólnopolska Konferencja Dyrektorów Klubu SUS w Borowinie.

W dniach 6-8 marca 2013r. p. Dyrektor Mirosława Zgódka-Wiśniewska i p. Wicedyrektor Marzenna Dąbrowska uczestniczyły w Ogólnopolskiej Konferencji Dyrektorów Klubu SUS w Borowinie.

Więcej…
 


Strona 66 z 78
free poker