Konkurs na „Największego zbieracza złota”- edycja 2013r.

Szkolne Koło PCK przystąpiło  do konkursu na „Największego zbieracza złota”, który odbywał się w ramach ogólnopolskiej akcji „Gorączka złota”. Organizatorem konkursu na szczeblu rejonu był Polski Czerwony Krzyż – Odział Rejonowy w Płocku. Celem konkursu było pozyskanie funduszy na dofinansowanie paczek żywnościowych oraz wyprawek szkolnych dla dzieci i młodzieży z rodzin najuboższych. Konkurs polegał na zebraniu jak największej ilości monet o nominałach 1 grosz, 2 grosze, 5 groszy. Zebraliśmy i przekazaliśmy na konto Oddziału Rejonowego PCK 103, 89 zł.

 
Zestaw podręczników na rok szkolny 2013/14

 

1. Zestaw podręczników dla gimnazjum.

2. Zestaw podręczników dla klas IV-VI szkoły podstawowej.

3. Zestaw podręczników dla klas I-III szkoły podstawowej.

 


 
Fotografie rodzinne z festynu Pokoleń.

Zdjęcia rodzinne z Festynu Pokoleń 2013.

Więcej…
 
Festyn pokoleń 2013.

Fotoreportaż z Festynu Pokoleń.

Więcej…
 
Jak oceniać, by wspierać ucznia - konferencja regionalna w Zespole Szkół w Łęgu.

Czwartego  czerwca 2013 roku w Zespole Szkół w Łęgu Probostwie spotkali się przedstawiciele: Zespołu Szkół w Drobinie, Liceum Ogólnokształcącego w Drobinie, Gimnazjum w Nowej Górze, Szkoły Podstawowej w Nowej Górze, Szkoły Podstawowej w Staroźrebach, Gimnazjum w Sannikach, Gimnazjum w Duninowie, Przedszkola w Łęgu Probostwie, Zespołu Szkół  w Ciachcinie, Zespołu Szkół w Starych Proboszczewicach, Szkoły Podstawowej  w Bielsku, Gimnazjum w Bielsku, Gimnazjum w Łącku, Szkoły Podstawowej w Brudzeniu, Gimnazjum  w Bodzanowie, Szkoły Podstawowej w Bodzanowie, Zespołu Szkół w Łęgu Probostwie.
Wśród zaproszonych gości byli obecni również Burmistrz Miasta i Gminy Drobin p. Sławomir Wiśniewski, przedstawiciel MSCDN w Płocku p. Aleksandra Banach- Kaźmierczak, trener Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie  p. Ewa Borgosz.

Więcej…
 
Konkurs Literacki „A-LEkcja”

Aktywizacja nauczania to jeden z celów współczesnej szkoły.  Metoda ta polega na wyrabianiu w uczniu aktywnego stosunku do nauki, wdrażaniu go do samodzielnej pracy. Celem konkursu jest popularyzowanie metod aktywnych i kształtowanie postawy świadomego uczestniczenia uczniów w procesie lekcyjnym. Próbowaliśmy zachęcić ich do refleksji, a następnie podzielenia się z innymi swoimi spostrzeżeniami. W pracach konkursowych komisja znalazła plastyczne relacje metod o pozytywnym emocjonalnym kolorycie, co świadczy o zaangażowaniu uczestników w zajęciach.
Wyniki konkursu:
I miejsce –Gwardiak Natalia- SP w Drobinie
II miejsce- Szmeja Aleksandra- SP w Drobinie
III miejsce- Biernacka Maja -SP w Starej Niedziałce (k. Mińska Mazowieckiego) i Dzikowska Aleksandra- SP w Łęgu Probostwie.

Organizator: Sieć Szkół Mazowsze p. Marzenna Dąbrowska
Dyrektor ZS w Łęgu Probostwie p. Mirosława Zgódka-Wiśniewska   

 
Ryby jezior i rzek Mazowsza.

W konkursie organizowanym przez Zarząd  Główny Ligi Ochrony Przyrody w Płocku
pt. "Ryby jezior i rzek Mazowsza" na szczeblu szkolnym z inicjatywy opiekunki SK LOP wzięło udział
30 uczniów Szkoły Podstawowej.  
Na szczeblu rejonowym nagrody otrzymali następujący uczniowie:
1.    Łukasz Murawski  z klasy 3 a – zajął  II miejsce
2.    Klaudia Jóźwiak z klasy 3 b – wyróżnienie
3.    Konrad Kościelski z klasy 3 b – wyróżnienie
4.    Aleksandra Dzikowska z klasy 6 a –wyróżnienie
Wszyscy nagrodzeni odebrali w dniu 28 maja 2013 roku w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Płocku dyplomy i nagrody książkowe.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy, nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach.
Opiekunka SK LOP: Małgorzata Witkowska

 
"Mądra główka" - turniejada klas młodszych.

"Nigdy nie rezygnuj,
mimo iż masz pod górę,
jeżeli zdecydowałeś się iść na szczyt"


Takie hasło towarzyszyło uczestnikom dziewiątej już Turniejady ,, Mądra Główka” – konkursu przedmiotowego dla uczniów klas trzecich, który odbył się 28 maja 2013r.

Więcej…
 
Dzień Matki

Dzień Matki to najcieplejsze ze świąt w całym roku.
Ona jedna, gdy kocha, to nie dlatego, żeś ładny, miły lub mądry, ale dlatego, żeś jej dzieckiem. I tym silniej kocha, im gorzej jest jej dziecku. Takiej miłości od ludzi nie żądaj, bo taką miłością tylko Matka darzyć cię może.

Więcej…
 
Tydzień Życzliwości

W dniach 26 – 30 kwietnia 2013 roku pod hasłem „Tydzień Życzliwości” trwała w naszej szkole akcja, której celem była promocja kultury słowa, życzliwości, grzeczności w szkole i poza nią. Za jej przygotowanie i przeprowadzenie odpowiedzialne były osoby pracujące w zespole Szkoły Uczącej Się.

Więcej…
 
Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

W dniach 6-8 maja  24 uczniów ze szkoły podstawowej wraz z opiekunami p. Małgorzatą Jankowską , p Małgorzatą Dziekańską i p. Marzenną Dąbrowską uczestniczyło w wycieczce w Góry Świętokrzyskie.

Więcej…
 


Strona 64 z 78
free poker