Konferencja pedagogiczna na temat: „ JAK OCENIAĆ, BY WSPIERAĆ”.

 

Zespół Szkół w Łęgu Probostwie we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie zaprasza Dyrektorów szkół wszystkich poziomów, Przedstawicieli Rad Pedagogicznych na Konferencję Pedagogiczną na temat: „ JAK OCENIAĆ, BY WSPIERAĆ”. Zostanie zaprezentowane ocenianie wspierające rozwój uczniów - ocenianie kształtujące, które  pomaga się uczyć. To metoda nie tylko oceniania, ale przede wszystkim nauczania, która jest uznawana na świecie za jedną z najbardziej efektywnych.
Konferencja odbędzie się  4 czerwca 2013 r. w Zespole Szkół w Łęgu Probostwie( gmina Drobin), początek godz. 10.00 Osoby zainteresowane udziałem w konferencji proszone są o zgłoszenie tego faktu pod numerem tel.(24) 260 33 21, (24) 260 32 16 lub e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do dnia 2 czerwca 2013 roku (program w załączeniu).

 

Program konferencji.

 
Konkurs logicznego myślenia.

W dniu 12 marca 2013 roku dziewięcioro uczniów Szkoły Podstawowej uczestniczyło w konkursie Ogólnopolskim Logicznego Myślenia. Wystarczyły jedynie umiejętności rozwiązywania zadań logicznych, łamigłówek i rebusów. Ciekawa formuła zadań konkursowych umożliwia trening i rozwój logicznego myślenia, które przydaje się nie tylko w matematyce czy fizyce, ale także na innych przedmiotach wymagających rozwiązywania problemów. Najlepszy wynik w szkole uzyskała Julia Ciarka, uczennica klasy V,  zajmując 22 miejsce w kraju.

 
Obchody rocznicowe Uchwalenia Konstytucji 3 maja

30 kwietnia 2013 roku odbył się apel podsumowujący działania w ramach Tygodnia Życzliwości i obchodów rocznicowych uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Te dwie uroczystości połączył Kodeks Polaka Patrioty. Szkoła w tym dniu wyglądała odświętnie. Na korytarzach można było zauważyć biało-czerwone kwiaty, flagi.

Więcej…
 
Wycieczka do Mościska.

W ramach programu "ŚLADAMI PITAGORASA" w dniu 13 maja 2013 roku odbyła się wycieczka do Mościska w gm.Trojanów, w której uczestniczyli uczniowie klas III – VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum. Byli to najbardziej aktywni uczestnicy zajęć realizowanych w ramach tego programu. Ogółem na wycieczce było 31 uczniów.
Opiekunami wycieczki były panie Małgorzata Witkowska, Ewelina Jóźwiak i Anna Gawińska.

Więcej…
 
Spotkanie informacyjne we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Płocku.

17  kwietnia 2013 r. we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Płocku zorganizowaliśmy spotkanie informacyjne w celu zwrócenia uwagi społeczności lokalnej na problemy i hasło Światowego Dnia Zdrowia 2013.

Więcej…
 
Egzamin gimnazjalny.

Egzaminacyjnie.

Więcej…
 
Światowy dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.

8 maja to Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca a także rocznica urodzin Henry Dunanta, ojca idei Czerwonego Krzyża, pierwszego laureata Pokojowej Nagrody Nobla (w 1901 r.). Tegoroczne obchody przebiegają pod hasłem 150 LAT DZIAŁAŃ HUMANITARNYCH. Upamiętniają one założenie Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża w 1863r.

Więcej…
 
Przyjaźni środowisku.

Tradycyjnie dnia 11 marca 2013 roku o w Zespole Szkół w Łęgu Probostwie odbył się Gminny Konkurs Ekologiczny "PRZYJAŹNI ŚRODOWISKU". Organizatorem  konkursu była pani Małgorzata Witkowska oraz p. Ewelina Jóźwiak, która pomogła w organizacji całego przedsięwzięcia. Honorowy patronat i nagrody zakupił Burmistrz Miasta i Gminy w Drobinie p. Sławomir Wiśniewski.

Więcej…
 
Dzień Ziemi.

W dniu 22 kwietnia w Drobinie odbyły się obchody Gminnego Dnia Ziemi.
Zespół Szkół w Łęgu Probostwie pod kierunkiem pani Małgorzaty Witkowskiej, p. Eweliny Jóźwiak i p. Łukasza Zielińskiego przygotował uczniów do tej uroczystości.
W obchodach uczestniczyło 16 uczniów.

Więcej…
 
Światowy Dzień Zdrowia.

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest 7 kwietnia w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia – WHO. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy światowego zdrowia. Każdego roku obchodzony jest pod innym hasłem. Hasło roku 2013 brzmi ZDROWE BICIE SERCA a temat przewodni NADCIŚNIENIE TĘTNICZE.

Więcej…
 
Konkurs ortograficzny dla klas I-III.

Jak co roku w marcu 2013 w kl. II – III p. Anna Gawińska zorganizowała i przeprowadziła szkolny konkurs ortograficzny – Mistrz ortografii.
Opracowała zakres obowiązującego materiału ortograficznego, który został przekazany wychowawcom. Następnie wychowawcy kl. II i III, w eliminacjach klasowych wybrali po trzy osoby ze swoich klas. (w kl. II – 4 uczniów).

Więcej…
 


Strona 65 z 78
free poker