Szkoła Ucząca Się

5 grudnia 2016 roku nauczyciele uczestniczący w kursach OK zeszyt i NAI mogli skorzystać ze szkolenia w formie e-spotkania,

Więcej…
 

Spacer edukacyjny służy zdiagnozowaniu pewnych zjawisk i znalezieniu satysfakcjonujących  rozwiązań. Pomysł został zaczerpnięty m.in. z pracy lekarzy i jest stosowany w najlepiej rozwiniętych systemach oświatowych na świecie.

Więcej…
 

OK Zeszyt to inicjatywa Danuty Sterna pracującej w programie Szkoła Ucząca Się (prowadzonym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności), a w naszej placówce był prowadzony na lekcjach matematyki w dwóch klasach.

Więcej…
 

W dniach 8-9 czerwca 2016 r. w  przedstawiciele szkół w osobach dyrektorów i liderów z niżej wymienionych placówek:

Więcej…
 

Na zaproszenie Dyrekcji Zespołu Szkół w Starych Proboszczewicach 26 listopada 2013r przedstawiciele naszej placówki: rzecznik SUS p. Marzenna Dąbrowska oraz  lider OK, moderator kursów CEO p. Małgorzata Jankowska przybliżyły zmianę systemową, jaką było wdrażanie elementów Oceniania Kształtującego w ZS w Łęgu Probostwie.
Dziękujemy p. Dyrektor Jolancie Trojanowskiej i Radzie Pedagogicznej za miłe przyjęcie  i ciekawe, merytoryczne rozmowy. Z przyjemnością gościliśmy przedstawicieli ZS z Proboszczewic: p. Annę Gawlińską i p. Katarzynę Wyczałkowską na panelu koleżeńskim w Łęgu.

 

Panel SUS w Zespole Szkół w Łęgu Probostwie.

Więcej…
 

Materiały ze spotkań SUS.

Więcej…
 

Scenariusze zajęć realizowanych w ramach Szkoły Uczącej Się (SUS)

Więcej…
 

Czwartego  czerwca 2013 roku w Zespole Szkół w Łęgu Probostwie spotkali się przedstawiciele: Zespołu Szkół w Drobinie, Liceum Ogólnokształcącego w Drobinie, Gimnazjum w Nowej Górze, Szkoły Podstawowej w Nowej Górze, Szkoły Podstawowej w Staroźrebach, Gimnazjum w Sannikach, Gimnazjum w Duninowie, Przedszkola w Łęgu Probostwie, Zespołu Szkół  w Ciachcinie, Zespołu Szkół w Starych Proboszczewicach, Szkoły Podstawowej  w Bielsku, Gimnazjum w Bielsku, Gimnazjum w Łącku, Szkoły Podstawowej w Brudzeniu, Gimnazjum  w Bodzanowie, Szkoły Podstawowej w Bodzanowie, Zespołu Szkół w Łęgu Probostwie.

Więcej…
 

W dniach 6-8 marca 2013r. p. Dyrektor Mirosława Zgódka-Wiśniewska i p. Wicedyrektor Marzenna Dąbrowska uczestniczyły w Ogólnopolskiej Konferencji Dyrektorów Klubu SUS w Borowinie.  Tegoroczne spotkanie poświęcone było dobrym i złym sterownikom w zarządzaniu szkołą. Temat ten opierał się na badaniach M. Fullana, analizie sterowników najczęściej wybieranych przez liderów systemów edukacji na świecie.  Panie Dyrektor miały okazję wziąć udział w warsztacie  o strategiach oceniania kształtującego, ABC Lidera zrealizowanym przez trenerki Szkoły Liderów, a także poznać nową formułę pracy – World Cafe. Gościem specjalnym ostatniego dnia konferencji była minister Joanna Berdzik. Opowiedziała o spojrzeniu na sterowniki  z perspektywy systemowej, a także o tym,  jak działania Ministerstwa Edukacji i zmiany  w oświacie wpisują się w zakresy oddziaływania poszczególnych sterowników.

Więcej…
 

Aktywności SUS, w których szkoła uczestniczyła.

Więcej…
 


free poker