Sprawozdanie z działalności Klubu Szkół Unicef w I semestrze roku szkolnego 2013/2014.

Organizacje - Klub szkół UNICEF

Zgodnie z założeniami Klubu Szkół Unicef w I semestrze 2013/2014 wzięliśmy udział   w projekcie edukacyjno - pomocowym „Gwiazdka dla Afryki”. Celem powyższej akcji było:
•    Zapoznanie dzieci z sytuacją w krajach rozwijających się, w tym głównie w Sierra Leone,
•    Kształtowanie wśród młodych ludzi postawy zaangażowania społecznego,
•    Zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Sierra Leone.

Postanowiliśmy zrealizować ją metodą projektu. Uczennice gimnazjum: Aleksandra Dzikowska, Aleksandra Krauze, Justyna Kuźniewska, Karolina Nowakowska zapoznały się z materiałami dostarczonymi przez Unicef, jak również wyszukanymi w różnych źródłach. Opracowały scenariusz zajęć edukacyjnych i przeprowadziły je. Specjalnie przygotowane prezentacje i filmy, umożliwiły przeprowadzenie ciekawego szkolenia, podczas którego uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej i pierwszej gimnazjum zapoznali się z sytuacją dzieci w Sierra Leone, zrozumieli na czym polegają problemy mieszkańców krajów rozwijających się, a także dowiedzieli się jak można im zaradzić. Zwrócili uwagę również na szkolnictwo oraz dokonały porównania sytuacji. Dla naszej społeczności stało się jasne, jakich prezentów potrzebują afrykańskie dzieci (szczepionki, zestawy szczepień, lodówki do przechowywania lekarstw). Zorganizowaliśmy przedświąteczną imprezę pod hasłem „Gwiazdka dla Afryki”, podczas której ofiarodawcy przekazali darowiznę  na lodówkę (68,75 złotych) w szkole podstawowej oraz równowartość 80 szczepionek na gruźlicę w gimnazjum( 34,40złotych).
Marzenna Dąbrowska

 

 

 
free poker