Panel SUS.

Szkoła Ucząca Się - Sprawozdania

Panel SUS w Zespole Szkół w Łęgu Probostwie.

Powrócisz tu… , czyli do  ZS w Łęgu Probostwie na drugi panel koleżeński.
28 listopada 2013 r. w Zespole Szkół w Łęgu Probostwie odbyło się drugie spotkanie panelowe (placówka posiadała certyfikat SUS na lata 2010-2012) w ramach realizacji programu Centrum Edukacji Obywatelskiej - Szkoła Ucząca się, które moderowała p. Bernadetta Czerkawska.
Gości, przedstawicieli szkół SUS-owskich:
- Zespołu Szkół w Drobinie
- Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokołowie Podlaskim
- Zespołu Szkół w Strachówce
- Szkoły Podstawowej nr 81 w Warszawie
- Szkoły Podstawowej nr 285 w Warszawie
oraz Szkoły Podstawowej w Starych Proboszczewicach przywitali uczniowie, pani dyrektor Mirosława Zgódka-Wiśniewska, wicedyrektor i rzecznik SUS p. Marzenna Dąbrowska. Uczestnicy obejrzeli film „Spacer po szkole”, po którym podzieliliśmy się wrażeniami, a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego szkoły podstawowej wręczyli zdrową żywność. Kolejnym punktem wizyty były obserwacje zajęć. Na swoje lekcje zaprosili nauczyciele: p. Małgorzata Jankowska (klasa II SP, edukacja polonistyczna), p. Małgorzata Witkowska ( klasa IVA, przyroda), p. Ewelina Jóźwiak(klasa VI, zajęcia z pedagogiem), p.Anna Gawińska (klasa Ia sp, edukacja polonistyczna), p. Małgorzata Dziekańska(klasa Ia gimnazjum, historia), p. Dominika Wandke-Burdon (klasa II gimnazjum, język angielski). Następnie odbyły się spotkania z przedstawicielami: uczniów, rodziców, nauczycieli. Z relacji ich uczestników wiemy, iż w przyjemnej atmosferze czas szybko minął, a goście dowiedzieli się o wielu ciekawych przedsięwzięciach w naszej szkole.
W części panelowej wzięli również udział zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Drobin p. Sławomir Wiśniewski, Dyrektor Gminnego Przedszkola w Łęgu Probostwie p. Dorota Gałka. Rzecznik SUS oraz p. Małgorzata Jankowska i p. Elżbieta Dworakowska zaprezentowały cele, nad którymi placówka pracowała:
1. Nauczyciele motywują uczniów do osiągania widocznych postępów w nauce poprzez stosowanie informacji zwrotnej oraz wybranych technik( zasady nie podnoszenia rąk, podsumowywania zajęć, świateł drogowych).
2. Nauczyciele motywują uczniów do kulturalnego zachowywania się, życzliwości i budowania właściwych relacji.
Paneliści, podkreślając ogrom naszych działań, dopytywali o szczegóły. Po krótkiej naradzie otrzymaliśmy certyfikat Szkoły Uczącej Się na lata 2013-2016.  Pani Moderator poinformowała, że nasz film o OK jest wykorzystywany jako instruktaż podczas szkoleń dla wizytatorów i że z dumą będzie o nas opowiadać w Polsce. My cieszymy się, iż sprawiliśmy radość koszulką z napisem „OK2” na pamiątkę naszego drugiego spotkania.
Dziękujemy Wszystkim Uczestnikom panelu, za to, że odwiedziliście Państwo ZS w Łęgu Probostwie i doceniliście nasze działania na ścieżce szkoły uczącej się.
W załączeniu przedstawiamy wpisy do kroniki:
1.    Szkoła Podstawowa nr 81 w Warszawie „Kiedy się śmieje dziecko, śmieje się cały świat” życzymy dalszych sukcesów. Aleksandra Dziwirek, Anna Paprocka
2.    Szkoła Podstawowa nr 285 Dziękuję za inspiracje! Daria Wangler, Marianna Zwęglińska
3.    Jestem pod wrażeniem ogromu działań, które Państwo realizujecie dla dobra dzieci i efektywności kształcenia. Podziwiam miłą atmosferę panującą w szkole. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów - Małgorzata Kowalczyk SP nr 81 Warszawa
4.    Pełni podziwu i szczerej życzliwości serdecznie pozdrawiamy i życzymy dalszych tak wspaniałych sukcesów. Jola Uścińska, Sławomir Wróblewski Szkoła Podstawowa nr 1 w Sokołowie Podlaskim
5.    Szkoła Podstawowa w Starych Proboszczewicach Gratuluje i Dziękuje! Anna Gawlińska, Katarzyna Wyczałkowska
6.    Bardzo, bardzo gorąco gratuluję sukcesu i życzę kolejnych, dziękując za wspaniałą atmosferę, ogrom wrażeń i pomysłów, którymi się chętnie dzielicie. Hanna Szymańska Zespół Szkół w Drobinie
7.    Miło nam było gościć w szkole XXI wieku. ZS w Strachówce. Emilia Badurek, Iwona Gajda
8.    Hmm… Wróciłam tu. Marzenko, przed prezentacją celu 2 powiedziałaś, że „najpiękniejsze są lata szkolne”. Chylę czoło przed Waszą pracą. Z dumą będę o Was opowiadała w Polsce. Benia.  Ps. A koszulka …
oraz podsumowania ze spotkań (załącznik).

 

 

 
free poker