Ogólnopolska Konferencja Dyrektorów Klubu SUS w Borowinie.

Szkoła Ucząca Się - Sprawozdania

W dniach 6-8 marca 2013r. p. Dyrektor Mirosława Zgódka-Wiśniewska i p. Wicedyrektor Marzenna Dąbrowska uczestniczyły w Ogólnopolskiej Konferencji Dyrektorów Klubu SUS w Borowinie.  Tegoroczne spotkanie poświęcone było dobrym i złym sterownikom w zarządzaniu szkołą. Temat ten opierał się na badaniach M. Fullana, analizie sterowników najczęściej wybieranych przez liderów systemów edukacji na świecie.  Panie Dyrektor miały okazję wziąć udział w warsztacie  o strategiach oceniania kształtującego, ABC Lidera zrealizowanym przez trenerki Szkoły Liderów, a także poznać nową formułę pracy – World Cafe. Gościem specjalnym ostatniego dnia konferencji była minister Joanna Berdzik. Opowiedziała o spojrzeniu na sterowniki  z perspektywy systemowej, a także o tym,  jak działania Ministerstwa Edukacji i zmiany  w oświacie wpisują się w zakresy oddziaływania poszczególnych sterowników.

Nadesłany pomysł ZS w Łęgu Probostwie z obszaru systemowych zmian w metodach nauczania i uczenia, czyli wdrażania Oceniania Kształtującego z formułą sprawdzianów dyrektorskich jako prac zielonych i czerwonych został opublikowany w broszurze „Pomysłów Dobrych Praktyk”, a  panie Dyrektor poproszono o zaprezentowanie go podczas konferencji. Spotkał się z zainteresowaniem uczestników, o czym świadczą poniższe opinie:
„Znakomity zespół. Podziwiam umiejętność współpracy. Chwała  za motywację i pomysłowość.”
„Gratuluję pomysłu na diagnozę szkoły. Testy zielone i czerwone są OK.”
„Świetny pomysł z pracami zielonymi i czerwonymi. Skorzystam  z tej propozycji.”
„Gratuluję ogromnej pracy, jaką włożyliście w przygodzie z OK. Bardzo podoba mi się sposób zaangażowania Rodziców, którzy poznają OK w praktyce(lekcje otwarte).”
„Życzę efektów w postaci wyników Waszej pracy.”
„Bardzo ciekawy pomysł na czerwony i zielony sprawdzian. Gratuluję!  Postaram się zastosować w swojej szkole.”
„Gratuluję. Rewelacyjny pomysł na sprawdziany dyrektorskie.”
„Wspaniały pomysł na prace dyrektorskie.”
„BRAWO!”
„Kradnę pomysł ze sprawdzianami. Cieszę się, że widzę szkołę, która pracuje z tym, co ma”. To teraz rzadkość. Trzymajcie się ciepło.”
„Podziwiam zapał do wdrażania OK! Jestem pod wrażeniem! Doceniam Wasze już systemowe i strategiczne podejście do OK!”
„ Dobra prezentacja w świetnie uzupełniającym się tandemie. Pomysł na czerwone i zielone prace.”
„To jest niesamowite, że tak konsekwentnie budujecie kulturę pracy szkoły, która służy uczniom i nauczycielom. Gratulacje.”

 
free poker