Uwaga KONKURS!!!

Organizacje - Klub szkół UNICEF

I Ty możesz pomóc ubogim dzieciom!
Do 11 stycznia 2012 r. Szkolny Klub UNICEF prowadzi konkurs: "Najbardziej oryginalna laleczka". Niech każdy z was stworzy własną !


Jak to zrobić ?
Nic prostszego . . .  
1. Zapisz się u Karoliny Kruzińskiej(p. Marzenny Dąbrowskiej)  i odbierz szablon laleczki.
2. Przygotuj kawałek materiału. Złóż go na pół prawą stroną do środka i przyłóż do niego szablon. Dla wygody możesz przypiąć go szpilkami.
3. Odrysuj flamastrem wzór laleczki na materiale.
4. Wytnij odrysowany wzór. Pamiętaj, by wycinać wzór, kiedy materiał jest złożony. W ten sposób otrzymasz od razu „przód” i „tył” laleczki.
5. Zszyj je na lewej stronie wzdłuż ciągłej linii w odległości w odległości 0,5cm od krawędzi, zostawiając otwór (odcinek A-B), który posłuży Ci do wypełnienia laleczki watą.
6. Po zszyciu, przez odcinek A-B wywiń laleczkę (materiał) na prawą stronę. Wypełnij ją watą lub innym miękkim materiałem.
7. Po wypełnieniu zszyj otwór, tak by można było swobodnie poruszać rękoma i nogami laleczki.
8. Przyszyj (narysuj, naklej etc.) laleczce oczy, nos i usta. Zrób włosy.
9. Nadaj swojej laleczce imię i określ z jakiego kraju pochodzi. Wypełnij „akt urodzenia” , który otrzymałeś wraz z szablonem i przypnij go do laleczki.
10. Tak przygotowaną laleczkę możesz już ubierać i upiększać. Przygotuj dla niej ciekawy strój.

Wskazówka :
Twoja laleczka może mieć dowolny wygląd i reprezentować dowolny kraj. Może być   płci męskiej lub żeńskiej. Możesz ją przyozdobić jakimi tylko chcesz materiałami. Aby ułatwić sobie zadanie przed przystąpieniem do pracy naszkicuj sobie swoją laleczkę.  

 
free poker