Sukcesy sportowcow.

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ I UCZNIÓW ODDZIAŁÓW GIMNAZJALNYCH W ŁĘGU PROBOSTWIE !!!

 


MISTRZOWIE POWIATU W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ CHŁOPCÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ !!!
W styczniu odbyły się Zawody w Piłce Nożnej Halowej Chłopców SP. Na pierwszy etap gminny zgłosiły się tylko dwie Szkoły Drobin i Łęg. Pewnie wygrywając z Drobinem nasi uczniowie przechodzą do rejonów. Na tym etapie wygrywamy wszystkie mecze i zostajemy gospodarzami zawodów powiatowych. Gościmy reprezentacje Szkół z Siecienia, Gąbina, Słubic, Miszewa i Wyszogrodu. Jest to najwyższy szczebel tych rozgrywek w Szkole Podstawowej i nie ma tu miejsca na błędy. Każda z drużyn ma w swoich szeregach uczniów rozwijających swoje zainteresowania do piłki nożnej w grupach młodzieżowych w swoich miejscowościach. Nasi uczniowie to zawodnicy Szkolnej reprezentacji, ale też piłkarze Stowarzyszenia Kultury i Sportu Pegaz w Drobinie. Dzięki intensywnej pracy na lekcjach wychowania fizycznego jak też poświęcaniu czasu wolnego po szkole na treningi tego dnia mamy tego efekty. Wygrywając wszystkie mecze zostajemy jako Szkoła Podstawowa w Łęgu Probostwie MISTRZAMI POWIATU W PIŁCE NOŻNEJ CHALOWE CHŁOPCÓW. Brawo drużyna!!!

MISTRZOWIE POWIATU i V-CE MISTRZOWIE MIĘDZYPOWIATU W MINI PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ !!!
W listopadzie odbyły się pierwsze zawody gminne w mini koszykówce chłopców w szkole podstawowej z kalendarz sportowego  do których zgłosiły się tylko Szkoła Drobinie i Szkoła w Łęgu jako Mistrz Zawodów Międzypowiatowych  z zeszłego roku. I tym razem jak i w latach ubiegłych wygrywamy ten etap i przechodzimy do etapu rejonowego. Kolejny etap, który wygrywamy jako Mistrzowie i zarazem gospodarze organizujemy zawody powiatowe na hali MOKSiR  w Drobinie. Etap powiatowy charakteryzuje się tym, że tylko najlepsza drużyna zajmująca pierwsze miejsce przechodzi do etapu międzypowiatowego i walczy o medale oraz wyjazd na zawody wojewódzkie. Gościmy u siebie szkołę Podstawową ze Słupna i Bielska. Dzięki dobrej grze wygrywamy powiaty i zostajemy MISTRZAMI POWIATU W MINI KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW W SP. dzięki czemu jedziemy walczyć o medale na zawodach międzypowiatowych, które odbywają się w Płocku. Zajmujemy tam II miejsce zdobywając srebrne medale i v-ce mistrzostwo w międzypowiatowych zawodach w mini piłce ręcznej chłopców w szkole podstawowej. Brawo Drużyna – Brawo Szkoła !!!

II MIEJSCE NA ZAWODACH POWIATOWYCH W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
W listopadzie odbyły się również zawody dla dziewcząt ze szkoły podstawowej w Łęgu Probostwie w mini piłce koszykowej. Dziewczęta wygrały zawody gminne z dziewczętami z Drobina , następnie pojechaliśmy na zawody rejonowe do Bielska gdzie również zajęliśmy pierwsze miejsce zwyciężając z Bielskiem i Maszewem. Na zawody powiatowe pojechaliśmy do Słupna .Tam na boisku naszego odwiecznego rywala udało nam się wywalczyć drugie miejsce ulegając tylko gospodarzom turnieju. Dziewczęta zostały v-ce Mistrzyniami Powiatu

SREBNI MEDALIŚCI W MINI PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOCÓW I BĄZOWE MEDALISTKI W MINI PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT W ZAWODACH MIĘDZYPOWIATOWYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH !!!
Dnia 4 kwietnia 2019 roku odbyły się zawody międzypowiatowe  w Mini Piłce Ręcznej chłopców i Dziewcząt  w Płocku. Gospodarzami tych zawodów była Szkoła Podstawowa nr. 23,ale może od początku. Pierwsze gminne zawody rozegraliśmy na początku marca gdzie bez problemów pokonaliśmy Szkołę w Drobinie (Chłopcy i Dziewczęta) . Kolejnym etapem były rejony, z którymi też nie mamy problemówi gładko to wygrywamy. Następny etap to już etap powiatowy, z którego tylko jedna Szkoła awansuje na międzypowiaty, aby walczyć o wyjazd na zawody wojewódzkie. Na tym poziomie wydaje się, że powinno być ciężko jednak pokonujemy Szkoły takie jak Radzanowo, Słubice, Łąck, Starą Białą czy Nowe Miszewo. Warto tu podkreślić, że to już od kilku lat nasz Szkoła nie ma sobie równych w naszej gminie w Piłce Ręcznej i to my reprezentujemy Drobin w tej dyscyplinie. Międzypowiaty to już nie zabawa lecz gra na bardzo wysokim poziomie. Reprezentanci Szkół z Sierpca czy Płocka to uczniowie czynnie grający w grupach młodzieżowych Wisły Płock czy też Mks Mazur Sierpca. Nasi uczniowie nie trenują w takich klubach jednak dzięki 10 godzinom w tygodniu w klasie sportowej prezentują wysoki poziom. Dzięki takiemu zaangażowaniu naszych Uczniów, Rodziców, oraz Nauczycieli Wychowania Fizycznego zajmujemy II miejsce(chłopcy) zdobywając srebrne medale i III miejsce (dziewczęta) zdobywając brązowe medale na  międzypowiatach. Jest to niesamowite osiągnięcie i prestiż nie tylko dla naszych uczniów naszej Szkoły w Łęgu ale też dla całego Drobina. Brawo Drużyna –Brawo Szkoła!!!

II MIEJSCE CHŁOPCÓW I III MIEJSCE DZIEWCZĄT W ZAWODACH POWIATOWYCH W PIŁCE KOSZYKOWEJ GIMNAZJUM.
W marcu odbyły się także zawody w piłce koszykowej Chłopców i Dziewcząt  Gimnazjum. Na poziomie gminnym  nasza Szkoła zaczęła od wygranej z reprezentacją Szkoły w Drobinie i tą wygraną razem z Chłopcami  zakwalifikowaliśmy się do etapu rejonowego, który wygrywamy i przechodzimy do szczebla powiatowego. Etap ten odbywał się w Radzanowie, rywalizowaliśmy tam ze Szkołami z Proboszczewic, Radzanowa, Słubic i Starej Białej. Końcowy wynik to II MIEJSCE Chłopców czyli v-ce mistrzostwo powiatu w piłce ręcznej oraz III miejsce Dziewcząt w piłce ręcznej oddziałów gimnazjalnych. Gratulacje dla uczestników i nauczycieli wychowania fizycznego. BRAWO !!!

 

 

 

 
free poker