Kampania na rzecz matematyki w Szkole Podstawowej w Łęgu Probostwie.

szkoła promująca zdrowie - SzPZ

Projekt Kampania na rzecz matematyki jest odpowiedzią na wnioski wynikające z dotychczasowych projektów badawczych IBE, oczekiwania nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i nauczycieli matematyki II etapu edukacyjnego.

 

Celem działań podejmowanych w tym dwuletnim projekcie jest doskonalenie praktycznych umiejętności nauczycieli  I i II etapu edukacyjnego w zakresie nauczania matematyki. Do projektu z naszej szkoły w ubiegłym roku przystąpiły Panie: Gawińska Anna, Jankowska Małgorzata i Dąbrowska Marzenna.
Jednym  z etapów jego realizacji było wdrożenie proponowanych rozwiązań metodycznych    w praktyce szkolnej - prezentacja zajęć otwartych w szkole. Jedenastego października przedstawiciele klasy trzeciej(Baranowski Patryk, Grabowska Alicja, Kozłowski Norbert, Lemanowicz Anna, Samoraj Szymon, Sawicki Igor, Ostrowska Maja, Woja Michalina) i szóstej (Cichocka Katarzyna, Grotkiewicz Dominika, Kwiatkowski Michał, Łaciński Kacper, Morawska Justyna, Myślińska Aleksandra, Szymerski Maciej, Wujcik Julia) uczestniczyli w zajęciach matematycznych prowadzonych przez Panie: Marzennę Dąbrowską i Małgorzatę Jankowską. Lekcji przyglądali się: Bogumiła Ogrodowczyk- nauczyciel konsultant w zakresie edukacji wczesnoszkolnej, Marzena Kuć- nauczyciel konsultant w zakresie matematyki i fizyki, Paweł Szymerski – wicedyrektor SP w Łęgu Probostwie, Anna Gawińska- nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. W omówieniu uczestniczyła również Dyrektor SP w Łęgu Probostwie Pani Ewelina Jóźwiak.
Słowa uczniów są najlepszym wyznacznikiem tych zajęć:
„Podobała mi się praca w grupach, prace z wykorzystaniem klocków oraz atmosfera.”
„Zaskoczyło mnie , że nie wiedziałam, że istnieje taka nazwa jak ciąg arytmetyczny, a używamy go często np. na lekcjach matematyki.”
„Podobała mi się praca w grupie, myślenie i pomoc koleżeńska.”
„Podobały mi się zadania z treścią.”
„Zaskoczyło mnie to, że używaliśmy ciągu arytmetycznego wcześniej, tylko nie pod tą nazwą.”
Z podziękowaniem Uczestnikom zajęć za twórczo spędzony czas, logiczne myślenie oraz dobrą zabawę matematyczną
- Marzenna Dąbrowska
- Małgorzata Jankowska

 

 

 

 

 

 
free poker