Pamiętamy o zwierzętach.

Październik upłynął w naszej szkole pod hasłem miesiąca dobroci dla zwierząt.

Więcej…
 
Wirtualna gra miejska Polskiego Czerwonego Krzyża „Baw i ucz się z PCK”.

23 października młodzież Szkolnego Koła PCK działającego przy Szkole Podstawowej w Łęgu Probostwie wzięła udział w  wirtualnej grze miejskiej Polskiego Czerwonego Krzyża „Baw się i ucz z PCK”  zorganizowanej przez Oddział Rejonowy w Płocku.

Więcej…
 
Misiowa zakłądka do książki.

Z okazji Dnia Pluszowego Misia biblioteka szkolna zorganizowała konkurs na Misiową zakładkę do książek.

Więcej…
 
Dni Honorowych Dawców Krwi.

Są piękne dni późną jesienią – to DNI HONOROWYCH KRWIODAWCÓW

Więcej…
 
Remont sali gimnastycznej.

W listopadzie rozpoczął się długo wyczekiwany remont sali gimnastycznej. Z niecierpliwością czekamy na zakończenie prac i efekt końcowy.

Więcej…
 
Szkoła do hymnu.

 
Obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Uczniowie klasy 6b przygotowali i przedstawili na godzinie wychowawczej montaż słowno-muzyczny upamiętniający odzyskanie niepodległości przez Polskę.

Więcej…
 
Szkoła Pamięta.

W ramach akcji Szkoła Pamięta uczniowie klasy 2 wykonali prace plastyczne nawiązujące do tradycji dbania o miejsca i groby osób zasłużonych  z terenu Łęga Probostwo i okolic/ groby księży , żołnierzy ,  nauczycieli/.

Więcej…
 
Narodowe Święto Niepodległości.

11 listopada obchodzimy 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Po ponad 100 latach pod rozbiorami, Polska odzyskała wolność wraz z końcem pierwszej wojny światowej w 1918 roku.

Więcej…
 
Drzewa rodzinne.

Uczniowie klasy drugiej wykonali na zajęciach języka angielskiego drzewa rodzinne. W ten sposób powtórzyli słownictwo związane z członkami rodziny i stworzyli piękne rodzinne pamiątki, które z pewnością znalazły zaszczytne miejsca w ich domach.

Więcej…
 
Dzień Głośnego Czytania.

Już szesnasty  raz w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania, który przypada 29 września i jest obchodzony od 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki. To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę. Jest to również  dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu.  Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Więcej…
 


Strona 4 z 88
free poker