Marzec miesiącem matematyki.

Aktualności - Aktualności

12 marca to Ogólnopolski Dzień Matematyki. Po raz kolejny postanowiliśmy obchodzić to święto wraz ze Stowarzyszeniem Doskonalenia i Rozwoju 4improve. 

Skorzystaliśmy bowiem z prezentacji składającej się z pytań z zakresu  matematyki i nauk pokrewnych pt. „Pieniądze to nie wszystko”, która również zawierała krótkie opisy pełniące rolę edukacyjną w danym temacie. Rozegraliśmy dwa turnieje : dla klas czwartych oraz piątych i szóstych. Zadania nie wymagały dużej wiedzy matematycznej- wystarczył otwarty umysł i chęć do zabawy. Turniej dostarczył wielu emocji reprezentantom klas, ale i uczestnikom.
14 marca zaś to Światowy Dzień Liczby ?. Datę święta wybrano na 14 marca z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby pi, jako że data „14 marca” zapisywana jest w USA jako „3.14”. Postanowiliśmy zmierzyć się z zapamiętywaniem kolejnych cyfr z jej rozszerzenia. Sukcesy na tym polu odnieśli uczniowie: Domika Grotkiewicz, Kacper Woźniak, Wiktoria Trzcińska, Nowakowska Aleksandra. Przed nami jeszcze jedno wyzwanie- pobicie rekordu szkoły przez uczniów ze Szkolnego Klubu MemoryLab.
Marzenna Dąbrowska

 

 

 

 

 

 
free poker