Wybory do SU Szkoły Podstawowej.

Organizacje - Samorząd szkoły podstawowej

Wybory do Samorządu Uczniowskiego to ważne i niezapomniane wydarzenie w życiu szkoły. Przygotowania rozpoczynają się już we wrześniu, a potencjalni kandydaci z niecierpliwością oczekują werdyktu głosowania.

W naszej szkole wybory do SU SP odbyły się dnia 30.09.2014 r. Opiekun Samorządu p. Joanna Bryk z uczennicami klasy V Klaudią Jóźwiak i Natalią Brzeską oraz uczniami klasy VI Mateuszem Jóźwiakiem i Dawidem Świtalskim sprawnie przeprowadziła wybory. Każdy uczeń, który chciał wziąć udział w wyborach, jako kandydat na stanowisko zobowiązany był do przygotowania plakatu informacyjnego o sobie samym.  Pomysłów na interesujące prezentacje było wiele, stąd też poziom był bardzo wyrównany, a rywalizacja zacięta. Wśród uczniów zgłaszających swoje kandydatury znaleźli się między innymi: Konrad Kościelski, Klaudia Jóźwiak, Natalia Brzeska, Amelia Sumińska, Natalia Lewicka, Łukasz Murawski, Jakub Żuchowski, Julia Kuś, Aleksandra Majewska, Patrycja Majewska, Martyna Wiśniewska, Daniel Obigowski, Mateusz Jóźwiak i wielu innych uczniów. W sumie zgłoszono 17 kandydatur z klas IV-VI SP.
Wybory odbywały się w przygotowanej na tę uroczystość sali lekcyjnej, do której przychodziły kolejno klasy od III do VI. Klaudia i Natalia objaśniały zasady głosowania. Każdy uczeń otrzymywał kartkę z nazwiskami osób zgłoszonych, na której mógł zaznaczyć nie mniej i nie więcej niż dwie osoby. W rezultacie, po zliczeniu wszystkich głosów "głowami" Samorządu Uczniowskiego SP zostali Martyna Wiśniewska, Konrad Kościelski i Klaudia Jóźwiak.
Wybory do SU przebiegły sprawnie i na długo zostaną w pamięci wszystkim uczestnikom, a w szczególności zwycięzcom. Naszym nowym przedstawicielom serdecznie gratulujemy i życzymy pomysłowości w działaniach, godnego reprezentowania szkoły i sukcesów w pracy..
Wybory w naszej szkole przeprowadziliśmy w ramach ogólnopolskiego projektu SAMORZĄDY MAJĄ GŁOS realizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

 
free poker