Dzień głośnego czytania.

Organizacje - Szkolna Kasa Oszczędności

Już ósmy raz obchodząc Dzień Głośnego Czytania w kl. I – III zachęcaliśmy wszystkich do sięgania po książkę. Uczniowie kl. III a pod kierunkiem wychowawcy Anny Gawińskiej podkreślali rolę i znaczenie czytania w życiu każdego człowieka.


Jak co roku w głośne czytanie dzieciom włączyli się rodzice i babcia. Ponieważ tematem przewodnim imprezy było bezpieczeństwo, a hasło nam towarzyszące brzmiało: Gdy  bezpiecznie chcesz żyć dziecię – nie chodź samo po tym świecie”, gościliśmy również panów policjantów, którzy znakomicie sprawdzili się w swojej roli czytając głośno fragment ,, Jak wróbelek Elemelek leśną dróżką szedł w niedzielę”.
Następnie przypomnieli dzieciom o podstawowych zasadach związanych z bezpieczeństwem.
W tym dniu również Pani Jolanta Kłosińska – kierownik Biblioteki Publicznej w Łęgu Probostwie dokonała uroczystego pasowania uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki.
Uroczystość zakończył występ aktorów z Krakowa zorganizowany przez bibliotekę pt.: ,,Grzecznie i bezpiecznie”.
Żyjemy w cywilizacji telewizyjnej. Telewizja nie rozwija u dzieci myślenia i zmniejsza ich zdolność uwagi i koncentracji. Wiele programów telewizyjnych wywołuje u dzieci lęki i niepokój oraz znieczula na przemoc.
Czytanie im książek chroni je od telewizji i przejmowania z niej antywartości. Uczy ono nieagresywnych sposobów rozwiązywania problemów i konfliktów, ponieważ stymuluje rozwój emocjonalny, rozwija wrażliwość i empatię. Czytanie uczy dzieci odróżniania dobra od zła i zachęca do refleksji nad konsekwencjami własnych czynów.
Mamy nadzieję, że organizowana od wielu lat impreza z okazji Dnia Głośnego Czytania przypomni wszystkim, dlaczego warto czytać książki i przyczyni się do wzrostu poziomu czytelnictwa w naszej szkole i nie tylko.
Anna Gawińska
Jolanta Kłosińska



 

 
free poker