Regulamin działalności Rady Pedagogicznej. - Strona 2

| Drukuj |
Dokumenty - Regulaminy wewnętrzne szkoły

 

Rozdział II

Posiedzenia Rady- zagadnienia szczegółowe.

§ 5.

 

1.      Zebrania Rady organizowane są z inicjatywy:

1)      przewodniczącego Rady Pedagogicznej,

2)      co najmniej 1/3 członków Rady,

3)      organu prowadzącego szkołę,

4)      organu sprawującego nadzór pedagogiczny.

2.      Rada Pedagogiczna obraduje zgodnie z zatwierdzonym rocznym planem rady na;

1)      posiedzeniach plenarnych organizowanych:

a)      przed rozpoczęciem roku szkolnego

b)      w związku z zatwierdzeniem wyników klasyfikowania i promowania uczniów

c)      po zakończeniu rocznych zajęć szkolnych

2)      posiedzeniach roboczych:

a)      w innych przypadkach z inicjatywy Przewodniczącego

b)      w miarę bieżących potrzeb

3.      W sytuacji, o jakiej mowa w ust. 2 pkt 2b, posiedzenia mogą być zwoływane na wniosek organu sprawującego nadzór pedagogiczny, organu prowadzącego szkołę albo co najmniej 1/3 członków Rady.

4.      Wystąpienia, o których mowa w ust.2 pkt 2b, kierowane są w formie pisemnej do Przewodniczącego.

5.      Pisma wymienione w ust. 4, powinny wskazywać sprawy wymagające zwołania posiedzenia Rady oraz termin jego przeprowadzenia.

6.      Członkowie Rady popierający inicjatywę zorganizowania posiedzenia Rady, potwierdzają to poparcie własnoręcznym podpisem.

7.      W zebraniach Rady lub określonych punktach programu tych zebrań, mogą uczestniczyć z głosem doradczym zaproszeni w imieniu Rady przez Przewodniczącego:

1)      Przedstawiciele Rady Rodziców

2)      Przedstawiciele samorządu Uczniowskiego oraz organizacji działających na terenie szkoły

3)      Pracownicy administracji i obsługi.

 

 

§ 6.

  1. Przygotowanie posiedzenia Rady polega w szczególności na opracowaniu projektu porządku posiedzenia oraz zawiadomieniu członków rady o terminie posiedzenia ze wskazaniem daty, godziny rozpoczęcia oraz proponowanym porządku posiedzenia
  2. Zawiadomienie, o którym mowa w ust.1, kieruje się również do wymienionych w §5 ust3, podmiotów występujących o zorganizowanie posiedzenia Rady.
  3. Zawiadomienie o terminie i proponowanym porządku posiedzenia Rady dokonuje się przez umieszczenie informacji na tablicy ogłoszeń na 7 dni przed planowanym terminem posiedzenia.
  4. W uzasadnionych przypadkach zawiadomienia można dokonać najpóźniej na 2 dni przed terminem posiedzenia ( posiedzenia nadzwyczajne).
  5. Nauczyciel potwierdza każdorazowo własnoręcznym podpisem fakt powiadomienia.
  6. Zebrania Rady organizuje się w czasie pozalekcyjnym.
  7. Obecność każdego nauczyciela na posiedzeniu Rady jest obowiązkowa.
  8. Usprawiedliwiona nieobecność na Radzie ma miejsce w przypadku, gdy nauczyciel przebywa na zwolnieniu lekarskim lub jest oddelegowany przez dyrektora szkoły do innych prac, albo też został zwolniony przez niego z powodu sytuacji losowej.
  9. Nieusprawiedliwioną nieobecność członka Rady na jej posiedzeniu traktuje się jak nieobecność w pracy ze wszystkimi  tego konsekwencjami.

 

§  7.

 

1.      Rada powołuje, w zależności od potrzeb, stałe lub doraźne zespoły/ komisje, których działalność może dotyczyć wybranych zagadnień statutowej działalności szkoły i pracy nauczycieli.

2.      Pracą zespołu/ komisji kieruje przewodniczący powołany przez Radę lub komisję na wniosek przewodniczącego Rady.

3.      Zespół/ komisja składa na zebraniu sprawozdanie z wyników swojej pracy, formułuje opinie lub wnioski do zatwierdzenia przez Radę.

 

 

§  8.

 

1.Uchwały Rady są podejmowane zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy członków rady.

2.Uchwały są podejmowane, z zastrzeżeniem ust.4 i ust.5, w głosowaniu jawnym; członkowie rady głosują poprzez podniesienie ręki                                                                                                         3. Głosowanie jawne przeprowadza osoba prowadząca posiedzenie.

4.Głosowanie tajne dotyczy uchwał odnoszących się do obsady stanowisk kierowniczych w szkole oraz delegowania przedstawicieli rady do składu komisji konkursowej wyłaniającej kandydata na stanowisko dyrektora szkoły.

5.Głosowanie tajne przeprowadza się także na wniosek członka Rady, przyjęty w głosowaniu jawnym, według zasad przewidzianych w ust.1.

5. Aby przeprowadzić tajne głosowanie, rada wybiera każdorazowo trzyosobową komisję skrutacyjną.

 

§ 9.

 

1.Zwykła większość głosów jest to taka liczba głosów „ za” , która przewyższa co najmniej o jeden głos liczbę głosów „ przeciw”. Pomija się głosy „ wstrzymujące się”, mające znaczenie wyłącznie dla ustalenia zachowania  minimalnej frekwencji.

§  10.

 

1.Uchwały Rady obowiązują wszystkich uczniów oraz wszystkich pracowników szkoły.



 
free poker