Wycieczka - Kopalnia soli w Kłodawie i Termy w Uniejowie.

Aktualności - Aktualności

5 grudnia uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Dominiki Wandke-Burdon, pana Andrzeja Mielczarka i pana Łukasza Zielińskiego wybrali się na wycieczkę do Kopalni soli w Kłodawie na prelekcję na temat historii powstania złóż kłodawskich oraz zastosowania soli.

 

Zjechali  windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi (zjazd windą z prędkością 6 m/s pozostawił nam niezapomniane wrażenia). Przeszli wyrobiskami korytarzowymi do podziemnej kaplicy św. Kingi - opiekunki górników solnych. Obejrzeli wyeksploatowane komory solne oraz  zobaczyli  maszyny używane w podziemnym górnictwie solnym oraz inne osobliwości górnictwa solnego.
Po spacerze podziemnymi korytarzami uczniowie relaksowali się na basenach solankowo-uzdrowiskowych, pływali w basenach wewnętrznych i zewnętrznych term w Uniejowie. Wszyscy wrócili zadowoleni z udanej wycieczki.

 

 

 

 

 

 

 

 
free poker