„Zdrowo jem, więcej wiem”.

Aktualności - Aktualności

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klasy I A pod kierunkiem  wychowawcy, we współpracy z nauczycielem wspomagającym oraz rodzicami przystąpili do udziału w projekcie „Zdrowo jem, więcej wiem”.

 

Projekt realizowany jest przez Fundację Banku Ochrony Środowiska  pod Honorowym Patronatem Pierwszej Damy, Agaty Kornahauser-Dudy w trosce o zdrowie młodego pokolenia.  
CELE
Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.
Zamysłem twórców projektu jest także kształcenie rodziców jako osób, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną.
Projekt realizowano w ramach zajęć lekcyjnych, pozalekcyjnych, a także w domu angażując do działań rodziców. Uczniowie klasy I A uczestniczyli w dwóch etapach, w pierwszym i drugim semestrze. Zadania wynikające z projektu znakomicie wpisują się w podstawę programową, co z pewnością usprawniło ich realizację, a jednocześnie uatrakcyjniło proces lekcyjny. Mamy nadzieję, że bogactwo i różnorodność działań płynących z projektu pozwoliło, zmienić złe przyzwyczajenia związane z odżywianiem i zachęciło do aktywności ruchowej. Poza tym wiele zadań wymagało pracy w parach oraz grupach, co sprzyjało wspólnej nauce, opierało się na pomocy i zaufaniu, które są niezbędne w życiu oraz integrują zespół klasowy.
Tematyka realizowanych zadań:
Forum Eliksir życia
Konkurs Najciekawszy plakat promujący przedstawienie „Na straganie”
Konkurs Reklama wody
Warzywa i owoce na co dzień i od święta
Woda na zdrowie
Forum Zdrowe inwestycje
Konkurs Jestem siłaczkiem
Strefa aktywności – najciekawsze propozycje zabaw w szkole
Dbam o to co jem i jak spędzam czas
Jesteśmy aktywni jak mieszkańcy Turkusowej planety
Anna Gawińska
Elżbieta Dworakowska

 

 

 

 

 

 

 
free poker