Światowy Dzień Zdrowia

Aktualności - Aktualności

W dniu 5 kwietnia odbył się apel poświęcony szeroko pojętej tematyce zdrowia.

Światowa Organizacja Zdrowia w każdym roku zwraca uwagę na najistotniejsze problemy zdrowotne. W roku 2019 tematem przewodnim są choroby. Przybliżyliśmy problemy, z którymi borykają się chorzy i niepełnosprawni. 2 kwietnia jest Światowym Dniem Świadomości Autyzmu, dlatego uczniowie ubrali się na niebiesko solidaryzując się z osobami ze spektrum autyzmu. Pokazaliśmy, w jaki sposób ci ludzie odbierają otoczenie. Zaprezentowaliśmy społeczności szkolnej jak ważna jest tolerancja. Poruszając ten problem nawiązaliśmy do niedawno obchodzonego Światowego Dnia Zespołu Downa, zakładając kolorowe skarpetki. Dzięki takiemu zachowaniu wysyłaliśmy sygnał, że akceptujemy odmienność osób z zespołem Downa. Przypomnieliśmy również o roli zdrowego odżywiania, zachęcając uczniów do spożywania mleka i produktów mlecznych w ramach Programu dla szkół.

Organizatorzy: Anna Gawińska, Elżbieta Dworakowska, Dominika Wandke-Burdon i Wioletta Woźnicka

 

 

 

 

 

 

 

 

 
free poker