Mistrz ortografii 2019.

Aktualności - Aktualności

„Źle mówić lub pisać –  to znaczy krzywdzić swoją mową tych wszystkich, którzy ją budowali."
J.Korczak

Kolejny raz uczniowie klas drugich walczyli w konkursie ortograficznym o tytuł Mistrza ortografii 2019.

Celem konkursu było:
•    Rozwijanie zainteresowań pięknem  języka ojczystego;
•    Przestrzeganie poprawności ortograficznej w zakresie poznanych zasad i
opracowanego słownictwa;
•    Podniesienie poziomu kompetencji ortograficznych;
•    Popularyzacja konkursu jako jednej z form rozwijania zainteresowań i uzdolnień u uczniów;
•    Zachęcanie uczniów do zdrowej rywalizacji.
Konkurs przebiegał w trzech etapach i miał charakter tekstu z lukami. Pierwszy klasowy, w wyniku którego nauczyciele wybrali po 4 przedstawicieli z każdej klasy. Następnie w kolejnym etapie wyłoniono 3 uczniów, którzy popełnili  najmniej błędów. Oni stali się reprezentantami w dalszym etapie finałowym.
Uczeń kl. II A Daniel Sadowski popełnił tylko jeden błąd literowy i zdobył tytuł Mistrza ortografii 2019. W nagrodę otrzymał złoty medal i dyplom. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy oraz punkty z zachowania zgodnie z WSO za udział w konkursie. Sponsorem medalu jest SKO (drobne dochody z prac gospodarczych).
Konkurs został zorganizowany przez opiekuna SKO, p. Annę Gawińską we współpracy z nauczycielem języka polskiego p. Iwoną Strzałkowską.

Anna Gawińska

 

 
free poker