W hołdzie żołnierzom niezłomnym.

Aktualności - Aktualności

Pamięć Żołnierzy Wyklętych 1 marca uczcili uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej w Łęgu Probostwie oraz przybyli goście.

 

Niezłomni bohaterowie - ścigani, chwytani, prześladowani, więzieni i mordowanie przez władze komunistyczne, walczyli o suwerenność państwa, o żołnierski honor, o prawo do normalnego życia. W HOŁDZIE DLA ŻOŁNIERZY DRUGIEJ KONSPIRACJI  , ZA ŚWIADECTWO MĘSTWA, NIEZŁOMNEJ POSTAWY PATRIOTYCZNEJ I PRZYWIAZANIA DO TRADYCJI NARODOWEJ, ZA KREW PRZELANĄ W OBRONIE OJCZYZNY. Uroczystość,  podczas której przyświecały  słowa Witolda Pileckiego: „Kochajcie ojczystą  ziemię. Kochajcie swoją świętą wiarę i tradycję własnego Narodu. Wyrośniecie na ludzi honoru” przygotowali uczniowie klasy VIII  oraz zuchy i harcerze  pod kierunkiem p. Hanny Marciniak i p. Małgorzaty Jankowskiej, . Po zakończeniu apelu odbyła się Msz św. w intencji Żołnierzy Niezłomnych, następnie zostały złożone kwiaty i zapalone znicze pod pamiątkowymi tablicami.
CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM
Hanna Marciniak

 

 

 

 

 

 

 

 
free poker