Hufcowy Biwak Edukacyjno - Mikołajkowy.

Organizacje - Związek Harcerstwa Polskiego

W dniach 23-24 listopada 2018 r. w naszej szkole odbył się biwak edukacyjno-mikołajkowy dla zuchów z tenenu Hufca,,Mazowsze” Płock.

 

W złazie brały udział zuchy ze Szkoły Podstawowej z Gąbina, Drobina, Zągot, Brudzenia Dużego , Bielska oraz z Łęga Probostwo wraz z opiekunami( łącznie około 120 osób). Pierwszy dzień był poświęcony tematyce patriotycznej: każda gromada zuchowa prezentowała plakat popularyzujący ich miejscowość, następnie wykonywali plakaty w biało-czerwonych barwach . Były wspólne pląsy , śpiewanie piosenek oraz nauka tańców. Drugiego dnia obyła się gra terenowa, podczas której zuchy  zaprezentowały swoją wiedzę i umiejętności związane z Mikołajkami oraz zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Na zakończenie odbył się apel podsumowujący zmagania gromad zuchowych z udziałem komendanta Hufca dh. Adama Wenklera. Gratulujemy wszystkim uzyskanych wyników i dziękujemy za wspólną zabawę. Podziękowania za pomoc przy organizacji biwaku kieruję do rodziców: p. Wioletty Lemanowicz, p. Emilii Markowskiej, p. Ewy Sawickiej, p.Doroty Ostrowskiej oraz p. Dariusza Jankowskiego. Dziękuję również moim harcerzom za współorganizację biwaku.

 

 

 

 

 
free poker