Dzieci w Łęgu mleko piją……

Aktualności - Aktualności

W dniu 30 listopada w szkole odbyła się akcja promująca spożywanie mleka i produktów mlecznych dla uczniów z kl. I – V  biorących udział w Programie dla szkół przygotowanym przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

 

Celem programu jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych u dzieci.
Projekt scala aspekty związane z rolnictwem, zdrowiem oraz edukacją i jest to inicjatywa łącząca Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwo Zdrowia.
Akcję zapoczątkowaliśmy projekcją filmu edukacyjnego opartego na warsztatach kulinarnych prowadzonych przez  kucharza Pana Grzegorza Łapanowskiego. Następnie poszczególne  klasy  prezentowały  wykonane  pod kierunkiem wychowawców plakaty zachęcające do spożywania mleka i produktów mlecznych. Po czym zebrani obejrzeli  filmiki z serii Ekipa Chrumasa p.t. Słodkie złego początki i  Wycieczka do mleczarni. Na koniec wszyscy uczniowie otrzymali kefiry.
Organizatorzy
Elżbieta Dworakowska
Anna Gawińska
Wioletta Woźnicka

 

 

 

 

 

 
free poker