Rekord dla niepodległej. Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Aktualności - Aktualności

W dniu 9 listopada w Szkole Podstawowej w Łęgu Probostwie odbyła się uroczystość z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, którą przygotowała klasa VIII z p. Hanną Marciniak.

 

Rozpoczęliśmy  tańcem narodowym – polonezem, następnie o godz. 11.11 wspólnie  odśpiewaliśmy  hymn  narodowy. Po tym oficjalnym  wstępie rozpoczął się montaż słowno - muzyczny przedstawiający historię Polski, postawę patriotyczną Polaków; wiersze, pieśnii piosenki patriotyczne. Podczas całego przedsięwzięcia towarzyszyły nam słowa świętego  Jana  Pawła II wypowiedziane podczas pielgrzymki do Polski w 1991 : „To jest moja Matka ta Ziemia, to jest moja Matka ta Ojczyzna… . Ojczyzna, to dobro wspólne całego narodu, każdy powinien o nią się troszczyć jak o matkę…”. Sala przystrojona w barwy i symbole narodowe, cała społeczność szkolna z  przypiętym kotylionem biało - czerwonym. Uczniowie recytowali wiersze  patriotyczne - między innymi z zapytaniem „…czy ty Ojczyznę kochasz Polaku, bo przecież masz jedną jedyną…” i  pieśni  jak „Pierwsza Brygada„ czy „Żeby Polska była Polską”. Na zakończenie odśpiewano jakże  optymistyczne słowa „Ja to mam szczęście, że w tym momencie żyć mi przyszło w Kraju nad Wisłą. Mój Kraj szczęśliwy, piękny prawdziwy, ludzie uczynni w sercach niewinni - mój kraj szczęśliwy.”
W związku ze 100 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę były zorganizowane liczne przedsięwzięcia, między innymi konkurs plastyczny „Pocztówka dla Niepodległej„ oraz „Quiz wiedzy o Niepodległej”.   Laureatom tych konkursów wręczono pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.
Wszystkim dziękuję za patriotyczną postawę.
Hanna Marciniak

 

 

 

 

 

 
free poker