Wybór patrona szkoły.

Aktualności - Aktualności

Szanowni Państwo.
W roku szkolnym 2018/2019 w Szkole Podstawowej w Łęgu trwa procedura wyboru patrona szkoły.
Wybór patrona nie może być wyborem przypadkowym. Imię szkoły – patron powinno/powinien nawiązywać do historii lub współczesności okolic Łęga Probostwa lub Polski, osiągnięć, ważnych kart historii lub planów/zamiarów na przyszłość. Tylko aktywny udział i poważne podejście do sprawy wyboru patrona przez społeczność szkolną gwarantuje dumę i satysfakcję, z jaką przez lata będziemy nosili imię wybrane przez nas. W wyborach bierze udział cała społeczność szkoły (uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy obsługi oraz mieszkańcy obwodu szkolnego). Każda społeczność przedstawia swojego kandydata. Propozycje zgłaszane przez rodziców i mieszkańców obwodu szkolnego gromadzi Rada Rodziców. Rodzice mogą przekazać swoje propozycje bezpośrednio do wychowawców, a ci dalej przekazują przewodniczącemu Rady Rodziców. Zespół pod kierunkiem przewodniczącego Rady Rodziców, spośród zgłoszonych kandydatur, wybierze jedną, najczęściej powtarzającą się propozycję.
Bardzo prosimy wszystkich Państwa o przekazywanie propozycji patrona szkoły poprzez wychowawców lub bezpośrednio do przewodniczącej Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Łęgu Probostwie p. Pauliny Dąbkowskiej do dn. 9 listopada.

Z poważaniem.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Łęgu Probostwie.

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 
free poker