Udział uczniów w fabularnej grze miejskiej Młodzieży PCK w Płocku - „CZERWONOKRZYSKI BUMERANG POMOCY”.

Aktualności - Aktualności

W dniu 18 maja 2018 r. 13 uczniów z klas V, VI, VII szkoły podstawowej i III klasy gimnazjum wzięło udział w grze terenowe zorganizowanej przez Oddział Rejonowy PCK w Płocku.

Gra toczyła się po ulicach Płocka.  Celem gry była integracja Dzieci i Młodzieży ze Szkolnych Kół PCK,  promowanie aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu, poszerzenie wiedzy o ruchu czerwonego krzyża oraz pierwszej pomocy, uwrażliwienie  na krzywdę drugiego człowieka, promocja idei wolontariatu w środowisku dziecięco – młodzieżowym.
Uczniowie startowali podzieleni na grupy 4  osobowe pod opieką nauczyciela i wolontariusza. Każda grupa musiała dotrzeć do 5 punktów, aby tam wykonać zadania. Za  prawidłowo wykonane zadanie uczniowie otrzymywali fragment zakodowanego hasła. Na poszczególnych punktach wolontariusze musieli wykazać się znajomością historii PCK, udzielić pomocy bezdomnemu, niewidomemu i staruszce. Ostatnim zadaniem było odkodowanie hasła, które brzmiało „Mała pomoc, wielka radość”.
Po poczęstunku i tańcu integracyjnym na uczestników czekały niespodzianki. Każdy  otrzymał pamiątkowy medal i drobny upominek, oraz mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w  fotobudce. Zadowoleni wróciliśmy do domów.
Dziękujemy organizatorom za wspaniałą zabawę.

 

 

 

 

 

 
free poker