Dzień na niebiesko.

Aktualności - Aktualności

W naszej szkole dnia 6 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

 

Tego dnia w ubiorze zarówno uczniów jak i nauczycieli dominował kolor niebieski, który jest symbolem autyzmu. Celem zajęć edukacyjnych było zwiększenie świadomości uczniów na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi borykają się osoby z ZA oraz ich rodziny. Dzieci z klas  młodszych podczas atrakcyjnych zabaw ruchowych z kolorem niebieskim, uświadomiły sobie, iż mimo różnic w wyglądzie czy zachowaniu, każdy człowiek zasługuje na szacunek i akceptację. Uczniowie  klas IV-VI obejrzeli film obalający mity, a podkreślający fakty na temat autyzmu. Później zaś,  mieli możliwość zaprezentowania  zdobytej na tym spotkaniu wiedzy w formie plastycznej. Nie mogło w tym wyjątkowym wydarzeniu zabraknąć uczniów klasy VII oraz Oddziałów Gimnazjalnych. Na spotkaniu edukacyjnym z tymi klasami została  przedstawiona prezentacja multimedialna, która uświadomiła ich w temacie autyzmu. A przede wszystkim wzbogaciła już wcześniej posiadaną przez nich wiedzę na temat osób ze spektrum autyzmu. Akcję edukacyjną w naszej szkole dotyczącą tematu autyzmu, zakończył pokaz mody na niebiesko. Był to dzień pełen wrażeń. Sukcesem tego dnia jest to, że uczniowie wyszli z zajęć bogatsi w wiedzę, odważniejsi i pełni empatii w relacjach z ich słabszymi w niektórych funkcjach społecznych kolegami.
Wioletta Woźnicka
Dominika Wandke-Burdon

 

 

 

 

 

 
free poker