Marzec miesiącem matematyki.

szkoła promująca zdrowie - SzPZ

W tym roku po raz kolejny przyłączyliśmy się jako szkoła do akcji Dzień Matematyki, której inicjatorem  i organizatorem jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve - patron merytoryczny e-math.pl. Patronat objęła ponownie Minister Edukacji Narodowej.

 

Dwa trzyosobowe zespoły z każdej klasy podejmowały wyzwania i rozwiązywały problemy , łamigłówki matematyczne o tematyce kulinarnej, dotyczące zdrowego odżywiania. Zadania jak zwykle nie wymagały obszernej  wiedzy matematycznej - wystarczył otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką. Do każdego pytania dołączony był również  krótki opis "Na temat" pełniący rolę edukacyjną. Rozwiązywanie takich problemów sprawiło uczniom przyjemność, tym bardziej, że doszli do wniosku: „Matematyka w kuchni przydaje się.” .
Marzenna Dąbrowska

 

 

 

 

 

 
free poker