Mistrz ortografii 2018.

Aktualności - Aktualności

"Błędy ortograficzne to takie literackie odciski palców człowieka". Stephen King.
Kolejny raz uczniowie klasy trzeciej walczyli w konkursie ortograficznym o tytuł Mistrza ortografii 2018.

Celem konkursu było:
•    Rozbudzanie zainteresowań pięknem naszego języka ojczystego;
•    Przestrzeganie poprawności ortograficznej w zakresie poznanych zasad i
opracowanego słownictwa;
•    Podniesienie poziomu kompetencji ortograficznych;
•    Popularyzacja konkursu jako jednej z form rozwijania zainteresowań i uzdolnień u uczniów;
•    Zachęcanie uczniów do zdrowej rywalizacji.
Konkurs przebiegał w trzech etapach i miał charakter tekstu z lukami. Pierwszy klasowy, w wyniku którego nauczyciele wybrali po 4 przedstawicieli z każdej klasy. Następnie w kolejnym etapie wyłoniono 4 uczniów, którzy popełnili  najmniej błędów. Oni stali się reprezentantami w dalszym etapie finałowym.
Uczennica kl. III B, Alicja Grabowska napisała bezbłędnie. Na 107 wyrazów nie popełniła żadnego błędu i zdobyła tytuł Mistrza ortografii 2018. W nagrodę otrzymała złoty medal i dyplom. Pozostali uczestnicy otrzymali punkty z zachowania zgodnie z WSO za udział w konkursie. Sponsorem medalu jest SKO ( drobne dochody z prac gospodarczych).
Konkurs został zorganizowany przez opiekuna SKO, p. Annę Gawińską we współpracy z nauczycielem języka polskiego p. Iwoną Strzałkowską.

Anna Gawińska

 

 

 

 

 

 
free poker