Wiosennie, zdrowo, kolorowo, na sportowo

Aktualności - Aktualności

Kolejny raz klasy młodsze naszej szkoły witały wiosnę na sportowo. W dniu 21 marca 2018r roku 22 uczniów kl. I – III pod opieką Anny Gawińskiej i Elżbiety Dworakowskiej uczestniczyło w sportowym turnieju pt.: ,,Wiosennie, zdrowo, kolorowo, na sportowo” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie. Miejscem zmagań była Hala Sportowa MOSIR w Drobinie.
W turnieju wzięły udział drużyny z czterech szkół gminy Drobin. Zawodnicy mieli do pokonania po trzy zadania konkursowe dla każdej klasy, dostosowane do możliwości fizycznych uczniów.

WYNIK TURNIEJU
I miejsce – uczniowie klasy III A ( rok ur. 2009)
III miejsce – uczniowie klas pierwszych
III miejsce – uczniowie klasy III B ( rok ur.2010)

Czołowe miejsca uczniów naszej szkoły zaowocowały pucharem oraz wspaniałymi nagrodami rzeczowymi dla klas. Niesamowitym jednak przeżyciem było przede wszystkim samo uczestnictwo w zawodach w ogromnej sali z kibicami na trybunach. Uroku i nastroju wiosennego dodawały piękne plakaty o tematyce wiosennej, wykonane przez uczestników zawodów.
Świetnie przygotowany turniej, wspaniała organizacja i dobra zabawa wpłynęły  nie tylko na promowanie zdrowego stylu życia, czy na podniesienie sprawności fizycznej uczniów, ale były okazją do integracji drużyn z różnych szkół. Wdrażały dzieci współpracy i współzawodnictwa zespołowego, opartego na wzajemnym zaufaniu, zrozumieniu i życzliwości. Dzieci nawiązywały ze sobą kontakt i żegnały się z nadzieją na kolejne spotkanie za rok.


Anna Gawińska
Elżbieta Dworakowska

 

 

 

 
free poker