Tydzień kultury japońskiej.

Aktualności - Aktualności

W ramach realizowanego w naszej szkole projektu „Tygodnie z kulturą obcojęzyczną” w dniach 09 stycznia do 12 stycznia br. zorganizowany został „Tydzień z kulturą japońską”.

 

W tym czasie uczniowie zapoznali się z informacjami dotyczącymi kultury i tradycji Japonii, potraw i strojów. Uczennice klasy IIb oddziałów gimnazjalnych Klaudia Jóźwiak, Agata Markowska , Weronika Mazur i Paulina Kaźmierkiewicz zapewniły atrakcje m.in. malowanie twarzy a’la gejsza lub samuraj oraz degustację tradycyjnej japońskiej potrawy sushi. Klaudia przeprowadziła dla wszystkich chętnych uczniów i nauczycieli  kurs pisania katakany – alfabetu japońskiego. Wierzymy, że nasze działania przybliżyły uczniom kulturę Kraju Kwitnącej Wiśni i zapraszamy do poznawania kolejnych państw w ramach projektu.
Organizator:  p. Danuta Sadowska

 

 

 

 

 

 
free poker