Betlejemskie Światełko Pokoju.

Organizacje - Związek Harcerstwa Polskiego

Już po raz 6 zuchy i harcerze z naszej szkoły odebrali Betlejemskie Światełko Pokoju.

 

W tym roku uczestniczyliśmy w uroczystości w kościele na Krzeptówkach w Zakopanem. W sobotę 16 grudnia 2017r. o godz.23.00 podczas uroczystej mszy świętej skauci słowaccy przekazali na ręce  hm. Anna Nowosad – Naczelniczki ZHP  BŚP, a następnie odebrali je kolejni członkowie ZHP.  Poza odebraniem Światełka  mieliśmy możliwość zwiedzania Zakopanego i jego okolic. Wjechaliśmy kolejką na Gubałówkę. Zwiedziliśmy Wielka Krokiew im. Stanisława Marusarza – skocznię narciarską. Najodważniejsi  podziwiali widoki z wyciągu krzesełkowego na skocznię. Zwiedziliśmy również zabytkową Kaplicę Najświętszego Serca Jezusa w Jaszczurówce oraz słynne Krupówki. Na długo zapadnie w naszej pamięci wizyta w kopalni soli w Wieliczce, którą rozpoczęliśmy naszą wyprawę w dniu 15 grudnia 2017r.
W wyjeździe uczestniczyli zuchy: Alicja Grabowska, Anna Lemanowicz, Maja Ostrowska oraz harcerze: Kacper Łaciński, Jan Wójcik, Julia Staniszewska, Wiktoria Woźniak.
Serdeczne podziękowania kierujemy do Pana Andrzeja Samoraj za dofinasowanie wyjazdu w kwocie 1200zł.

 

 
free poker