Program ,,Wychowanie przez czytanie z książka w śiwat wartości”.

Biblioteka - Biblioteka

W ramach współpracy z Fundacją ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom  przystąpiłam do programu ,,Wychowanie przez czytanie z książką w świat wartości”.

Program realizowałam z uczniami klasy VI i VII. Zapoznaliśmy się z trzema opowiadaniami z książki ,,Gorzka czekolada”.  Zrealizowaliśmy trzy scenariusze zajęć oraz uczniowie klas VI przygotowali krótki filmik o odwadze. Dzięki udziałowi w programie nasza biblioteka wzbogaciła się o cenne pozycje książkowe: WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE” i „Z DZIECKIEM W ŚWIAT WARTOŚCI”, obie książki autorstwa Ireny Koźmińskiej i Elżbiety Olszewskie. Pozyskane materiały wspomogą proces kształtowania postaw moralnych uczniów. Program będzie również realizowany w drugim semestrze.
W świątecznej atmosferze-realizacja programu ,,Poczytajmy”.
W ramach programu,, Poczytajmy” uczennnica Klaudia Jóźwiak zapoznała uczniów klas IA, IIIA i IIIB z treścią pięknej i wzruszającej  baśni,,Dziewczynka z zapłakami”. Uczniowie wykonywali prace plasyczne, kolorowali kolorowanki,  rozwiązywali zagadki dotyczące świąt oraz postaci bajkowych i baśniowych. Celem tych działań jest zachęcanie uczniów do systematycznego czytania książek.
Pasowanie na czytelnika
W dniu 14 grudnia 2017r. odbyło się ,,Pasowanie na czytelnika” uczniów klas IA i IB. W programie było: wystawienie przedstawienie przez uczniów klasy IIIB, rozwiązywanie zagadek dotyczących tytułów książek, zapoznanie z regulaminem biblioteki oraz pasowanie na czytelnika. Rodzic p.Danuta Woja przeczytała uczniom piękną baśń braci Grimm ,,Dwunastu braci”. Każdy pierwszak otrzymał znaczek świadczący o udziale w tym wydarzeniu. Dziękuję wszystkim za udział i zachęcam do czytania książek.

 

 
free poker