Pieniądze to nie wszystko.

Organizacje - Szkolna Kasa Oszczędności

Uczniowie klas: III A, IV B, VA i VB wspólnie z opiekunem SKO p. Anną Gawińską przygotowali apel o tematyce oszczędzania.

Celem wystąpienia było zachęcenie uczniów do systematycznego oszczędzania pieniędzy w SKO, a także ukazanie roli, jaką jest oszczędność w życiu. Uczniowie poprzez scenki przedstawili, że zarówno zwierzęta, jak i ludzie powinni racjonalnie korzystać ze swoich zapasów, oszczędności, aby im zawsze wystarczyło. Zwrócili również uwagę na złą cechę, jaką jest rozrzutność, przebiegłość, chciwość i nieuczciwość.
Przewodnie hasło oraz niektóre teksty wyraźnie podkreślały, że pieniądze w życiu są bardzo ważne, a w obecnych czasach nawet mówi się, że rządzą światem. Jednak z dalszych słów wynikało, że jest wiele innych wartości, których za pieniądze nie kupimy, a nawet możemy je stracić.
Na apelu dokonano również wręczenia nagród zwycięzcom konkursu ,,Moja portmonetka, portfel”. W kategorii klas I – III udział wzięło 11 uczniów, IV – VII - 13 uczniów i z gimnazjum 8 uczniów.
KLASY I – III
I miejsce – Maja Ostrowska Kl. III B
II miejsce – Daniel Sadowski Kl. I A
III miejsce – Maja Jeżewska Kl. III A
KLASY IV –VII
I miejsce –Julia Wujcik  Kl. VI
II miejsce –Mikołaj Sulkowski Kl. V A
III miejsce – Sandra Gretkowska Kl. IV A
GIMNAZJUM
I miejsce –Julia Jankowska
II miejsce – Martyna Wiśniewska Kl. III A
III miejsce –Konrad Kościelski Kl. II A
Pozostali uczestnicy za udział w konkursie otrzymali punkty zgodnie z WSO.
Pod koniec spotkania na apel przybyła Pani Magdalena Kotkiewicz, przedstawiciel banku PKO w Drobinie, która podziękowała uczniom za wystąpienie, a następnie w klasie III A przeprowadziła pogadankę na temat usług banku. Uczniowie chętnie zadawali pytania, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Zostali również zaproszeni do systematycznego oszczędzania i odwiedzenia banku w Drobinie. Były również gadżety i upominki, którymi obdarowano wykonawców części artystycznej.

Anna Gawińska

 

 

 

 

 

 

 
free poker