Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Aktualności - Aktualności

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to akcja edukacyjna, której celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki.

 

Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. „Egzamin” – brzmi bardzo groźnie i wielu osobom kojarzy się z trudnymi „przeprawami” – w formie testów, klasówek  i zaliczeń. W trakcie ŚDTM egzaminy są znacznie przyjemniejsze! Ich główną formą są losy o różnym stopniu trudności.
Uczniowie naszej szkoły przypominali sobie tabliczkę mnożenia  m.in. słuchając piosenek, bawiąc się  w detektywów rozszyfrowujących hasła, rozwiązując sprytnie przykłady.  Ciekawym doświadczeniem było wchodzenie po schodach zgodnie z wynikami. W ten sposób wykorzystaliśmy w praktyce edukacyjne schody.
Każda osoba, która odpowiedziała pisemnie na 5 pytań z losu, otrzymała tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz imienną legitymację. Wiedzę tę weryfikowali uczniowie- eksperci, którzy jako pierwsi rozwiązali poprawnie przykłady. Wśród nich w tym roku znaleźli się następujący uczniowie:
Grotkiewicz Jakub, Michalski Jakub, Wiśniewska Karolina, Woźniak Kacper, Grotkiewicz Dominika, Kwiatkowski Michał, Ulicka Nina, Wiśniewski Sebastian.
W akcji uczestniczyło siedemdziesięciu uczniów. Mamy  60 Ekspertów Tabliczki Mnożenia. Gratuluję Wszystkim, którzy efektywnie utrwalili tabliczkę oraz dziękuję za świetną zabawę podczas zajęć.
Marzenna Dąbrowska

 

 

 

 

 

 

 

 
free poker