Międzynarodowy Dzień Kropki.

Aktualności - Aktualności

15 września  to  International Dot Day. Inspiracją była książka Petera Reynoldsa "The Doy”-  opowieść o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.

 

Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków oraz wydana alfabetem Braille’a.
IDD  to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest kropka. W naszej szkole obchodziliśmy to święto po raz drugi. Uczniowie klas V- VII wycinali (umiejętności matematyczne, ale i manualne- cyrkiel, nożyczki) oraz ozdabiali swoje kropki , po czym określali na nich mocne strony z matematyki. Powstała ciekawa gazetka, ażebyśmy pamiętali, jak ważna jest wiara w swoje możliwości i motywacja do rozwoju.
Marzenna Dąbrowska

 

 

 

 

 

 
free poker