Wycieczka do Płocka.

Aktualności - Aktualności

Uczniowie Kl.  II A i KL. II B pod opieką wychowawców i dwójki rodziców uczestniczyli w wycieczce do Płocka. Celem wycieczki było poznanie gatunków zwierząt płockiego ZOO oraz zwiedzanie Muzeum Mazowieckiego.

 

Uczniowie wzięli udział w zajęciach dydaktycznych zatytułowanych Fascynujący świat zwierząt, umożliwiających poznanie zwierząt z różnych stron świata oraz różnic między gromadami. Lekcji towarzyszył pokaz zwierząt z możliwością ich dotykania i głaskania. Następnie w sposób już bardziej swobodny poznano pozostałe gatunki dzikich mieszkańców płockiego ZOO.

Kolejnym punktem wycieczki był spacer ulicami miasta do Muzeum Mazowieckiego. Tam czekała na uczniów ciekawa przygoda, lekcja muzealna: Co to jest muzeum?, połączona ze zwiedzaniem. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem podziwiały aranżację wnętrz mieszczańskich, sale rzemiosła artystycznego – szkła, ceramiki, metalu, biżuterii - galerię malarstwa i rzeźby okresu Młodej Polski oraz medalierstwa z przełomu XIX i XX wieku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
free poker