Wybór patrona szkoły.

Szanowni Państwo.
W roku szkolnym 2018/2019 w Szkole Podstawowej w Łęgu trwa procedura wyboru patrona szkoły.
Wybór patrona nie może być wyborem przypadkowym. Imię szkoły – patron powinno/powinien nawiązywać do historii lub współczesności okolic Łęga Probostwa lub Polski, osiągnięć, ważnych kart historii lub planów/zamiarów na przyszłość. Tylko aktywny udział i poważne podejście do sprawy wyboru patrona przez społeczność szkolną gwarantuje dumę i satysfakcję, z jaką przez lata będziemy nosili imię wybrane przez nas. W wyborach bierze udział cała społeczność szkoły (uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy obsługi oraz mieszkańcy obwodu szkolnego). Każda społeczność przedstawia swojego kandydata. Propozycje zgłaszane przez rodziców i mieszkańców obwodu szkolnego gromadzi Rada Rodziców. Rodzice mogą przekazać swoje propozycje bezpośrednio do wychowawców, a ci dalej przekazują przewodniczącemu Rady Rodziców. Zespół pod kierunkiem przewodniczącego Rady Rodziców, spośród zgłoszonych kandydatur, wybierze jedną, najczęściej powtarzającą się propozycję.
Bardzo prosimy wszystkich Państwa o przekazywanie propozycji patrona szkoły poprzez wychowawców lub bezpośrednio do przewodniczącej Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Łęgu Probostwie p. Pauliny Dąbkowskiej do dn. 9 listopada.

Z poważaniem.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Łęgu Probostwie.

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 
BohaterOn.

 
Ratujemy i uczymy ratować.

16 października 2018 r. społeczność naszej szkoły włączyła się do wspólnego ustanowienia rekordu w resuscytacji krążeniowo – oddechowej. To akcja organizowana przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w ramach programu edukacyjnego „Ratujemy i uczymy ratować”. W tej ważnej akcji wzięło udział 219 uczniów.  Dziękujemy za udział i  zapraszamy za rok. Koordynatorzy Jankowska Małgorzata, Daniel Sawicki.

Więcej…
 
Bieg Papieski.

16 października odbył się corocznie organizowany w Łęgu Bieg Papieski. W tym roku mieliśmy około 60 reprezentantów  dziewcząt i chłopców naszej Szkoły.

Więcej…
 
ZBIÓRKA TELEFONÓW!

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce starych, zużytych i niepotrzebnych już telefonów komórkowych w ramach ogólnopolskiej akcji „Zbieraj baterie i telefony”. Naszym celem jest zebranie jak największej ich ilości, gdyż w tym roku ważna jest waga zebranych telefonów. Dzięki akcji nasza szkoła ma szanse zdobyć nagrody. Zachęcamy! Koordynator akcji: p. Danuta Sadowska

 
Dzień mycia rąk.

W dniu 15 października obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk.

Więcej…
 
Mega koncert zespołu ENEJ!!!

12 października uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w koncercie jaki odbywał się w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Drobinie.

Więcej…
 
Dzień Edukacji Narodowej.

Do jednych z najbardziej uroczystych dni w szkole należy Dzień Nauczyciela, dzień w którym uczniowie wyrażają wdzięczność i uznanie dla pięknej, aczkolwiek trudnej pracy pedagogów. W tym roku świętowaliśmy na wesoło – przygotowaliśmy apel i specjalną niespodziankę dla uczniów i nauczycieli – Turniej Wiedzy o Szkole. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

Więcej…
 
CZUJĘ, MYŚLĘ, DZIAŁAM.

W ramach programu zajęć z elementami integracji sensorycznej ,,CZUJĘ, MYŚLĘ, DZIAŁAM” 3 października 2018 uczniowie klas pierwszych, drugich i czwartych wzięli udział w ćwiczeniach z zakresu koordynacji wzrokowo – ruchowej i planowania motorycznego, rozwijania reakcji równoważnych i usprawniania obustronnej koordynacji ruchowej. Szereg planowanych w tym roku zajęć z elementami integracji sensorycznej pozwoli uczniom w łatwiejszy sposób  zdobywać wiedzę oraz nauczyć się prawidłowo odbierać i interpretować napływające informacje zmysłowe w codziennym funkcjonowaniu. Tym razem dzieciom najbardziej podobało się "łowienie rybek". Zapraszamy na kolejne zajęcia już wkrótce.

 

Więcej…
 
WISŁA PŁOCK – LECHIA GDAŃSK 1:0

28 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w widowisku sportowym na Stadionie im. Kazimierza Górskiego w Płocku. Aktorami tego widowiska byli piłkarze Ekstraklasy Wisły Płock oraz goście czyli piłkarze Lechi Gdańsk.

Więcej…
 
Dzień Głośnego Czytania.

29 września w całej Polsce co roku obchodzony jest Dzień Głośnego Czytania. W naszej szkole dzień ten świętujemy już 14 rok. Z racji tego, że w tym roku przypadało to święto w sobotę obchodziliśmy je w środę, 3 października, gdyż wtedy mogliśmy liczyć na większą frekwencję zaproszonych gości.

Więcej…
 


Strona 9 z 80
free poker