Czekolady, ach...:)

30 października klasa IVb brała udział w warsztatach czekoladowych w Manufakturze Czekolady w Płocku. 

Więcej…
 
Ogólnopolski Konkurs DO HYMNU - przesłuchanie konkursowe.

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu dla szkół  podstawowych, organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Więcej…
 
Ślubowanie klas pierwszych.

26 października uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie.

Więcej…
 
Wspólnie śpiewamy pieśni patriotyczne.

W  ramach Projektu „Niepodległa” związanego ze 100 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, 23 października odbyło się spotkanie wszystkich uczniów i pracowników naszej szkoły na wspólnym śpiewaniu pieśni i piosenek patriotycznych takich jak np. „Hymn”, „Boże coś Polskę „ czy „Żeby Polska była Polską”.

Więcej…
 
Prace na 49 Międzynarodowy Konkurs Plastyczny wysłane.

Niektórzy uczniowie naszej szkoły przygotowali prace plastyczne na konkurs, który ma na celu budowanie pełnego zrozumienia pomiędzy dziećmi z całego świata oraz umożliwienie im, poprzez uczestnictwo w konkursie i wystawę zgromadzonych prac, pogłębianie komunikacji w sposób wykraczający poza ograniczenia rasowe, językowe oraz kulturowe.

Więcej…
 
Narodowe czytania "Przedwiośnia".

Akcja "Narodowe czytania "Przedwiośnia"." po raz pierwszy odbyła się  11 września. Przeprowadzono ją  wśród uczniów Szkoły Podstawowej i oddziałów gimnazjalnych.

Więcej…
 
Wybór patrona szkoły.

Szanowni Państwo.
W roku szkolnym 2018/2019 w Szkole Podstawowej w Łęgu trwa procedura wyboru patrona szkoły.
Wybór patrona nie może być wyborem przypadkowym. Imię szkoły – patron powinno/powinien nawiązywać do historii lub współczesności okolic Łęga Probostwa lub Polski, osiągnięć, ważnych kart historii lub planów/zamiarów na przyszłość. Tylko aktywny udział i poważne podejście do sprawy wyboru patrona przez społeczność szkolną gwarantuje dumę i satysfakcję, z jaką przez lata będziemy nosili imię wybrane przez nas. W wyborach bierze udział cała społeczność szkoły (uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy obsługi oraz mieszkańcy obwodu szkolnego). Każda społeczność przedstawia swojego kandydata. Propozycje zgłaszane przez rodziców i mieszkańców obwodu szkolnego gromadzi Rada Rodziców. Rodzice mogą przekazać swoje propozycje bezpośrednio do wychowawców, a ci dalej przekazują przewodniczącemu Rady Rodziców. Zespół pod kierunkiem przewodniczącego Rady Rodziców, spośród zgłoszonych kandydatur, wybierze jedną, najczęściej powtarzającą się propozycję.
Bardzo prosimy wszystkich Państwa o przekazywanie propozycji patrona szkoły poprzez wychowawców lub bezpośrednio do przewodniczącej Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Łęgu Probostwie p. Pauliny Dąbkowskiej do dn. 9 listopada.

Z poważaniem.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Łęgu Probostwie.

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 
BohaterOn.

 
Ratujemy i uczymy ratować.

16 października 2018 r. społeczność naszej szkoły włączyła się do wspólnego ustanowienia rekordu w resuscytacji krążeniowo – oddechowej. To akcja organizowana przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w ramach programu edukacyjnego „Ratujemy i uczymy ratować”. W tej ważnej akcji wzięło udział 219 uczniów.  Dziękujemy za udział i  zapraszamy za rok. Koordynatorzy Jankowska Małgorzata, Daniel Sawicki.

Więcej…
 
Bieg Papieski.

16 października odbył się corocznie organizowany w Łęgu Bieg Papieski. W tym roku mieliśmy około 60 reprezentantów  dziewcząt i chłopców naszej Szkoły.

Więcej…
 
ZBIÓRKA TELEFONÓW!

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce starych, zużytych i niepotrzebnych już telefonów komórkowych w ramach ogólnopolskiej akcji „Zbieraj baterie i telefony”. Naszym celem jest zebranie jak największej ich ilości, gdyż w tym roku ważna jest waga zebranych telefonów. Dzięki akcji nasza szkoła ma szanse zdobyć nagrody. Zachęcamy! Koordynator akcji: p. Danuta Sadowska

 


Strona 9 z 80
free poker