Obchody rocznicowe Uchwalenia Konstytucji 3 maja

30 kwietnia 2013 roku odbył się apel podsumowujący działania w ramach Tygodnia Życzliwości i obchodów rocznicowych uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Te dwie uroczystości połączył Kodeks Polaka Patrioty. Szkoła w tym dniu wyglądała odświętnie. Na korytarzach można było zauważyć biało-czerwone kwiaty, flagi.

Więcej…
 
Wycieczka do Mościska.

W ramach programu "ŚLADAMI PITAGORASA" w dniu 13 maja 2013 roku odbyła się wycieczka do Mościska w gm.Trojanów, w której uczestniczyli uczniowie klas III – VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum. Byli to najbardziej aktywni uczestnicy zajęć realizowanych w ramach tego programu. Ogółem na wycieczce było 31 uczniów.
Opiekunami wycieczki były panie Małgorzata Witkowska, Ewelina Jóźwiak i Anna Gawińska.

Więcej…
 
Spotkanie informacyjne we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Płocku.

17  kwietnia 2013 r. we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Płocku zorganizowaliśmy spotkanie informacyjne w celu zwrócenia uwagi społeczności lokalnej na problemy i hasło Światowego Dnia Zdrowia 2013.

Więcej…
 
Egzamin gimnazjalny.

Egzaminacyjnie.

Więcej…
 
Światowy dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.

8 maja to Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca a także rocznica urodzin Henry Dunanta, ojca idei Czerwonego Krzyża, pierwszego laureata Pokojowej Nagrody Nobla (w 1901 r.). Tegoroczne obchody przebiegają pod hasłem 150 LAT DZIAŁAŃ HUMANITARNYCH. Upamiętniają one założenie Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża w 1863r.

Więcej…
 
Przyjaźni środowisku.

Tradycyjnie dnia 11 marca 2013 roku o w Zespole Szkół w Łęgu Probostwie odbył się Gminny Konkurs Ekologiczny "PRZYJAŹNI ŚRODOWISKU". Organizatorem  konkursu była pani Małgorzata Witkowska oraz p. Ewelina Jóźwiak, która pomogła w organizacji całego przedsięwzięcia. Honorowy patronat i nagrody zakupił Burmistrz Miasta i Gminy w Drobinie p. Sławomir Wiśniewski.

Więcej…
 
Dzień Ziemi.

W dniu 22 kwietnia w Drobinie odbyły się obchody Gminnego Dnia Ziemi.
Zespół Szkół w Łęgu Probostwie pod kierunkiem pani Małgorzaty Witkowskiej, p. Eweliny Jóźwiak i p. Łukasza Zielińskiego przygotował uczniów do tej uroczystości.
W obchodach uczestniczyło 16 uczniów.

Więcej…
 
Światowy Dzień Zdrowia.

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest 7 kwietnia w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia – WHO. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy światowego zdrowia. Każdego roku obchodzony jest pod innym hasłem. Hasło roku 2013 brzmi ZDROWE BICIE SERCA a temat przewodni NADCIŚNIENIE TĘTNICZE.

Więcej…
 
Konkurs ortograficzny dla klas I-III.

Jak co roku w marcu 2013 w kl. II – III p. Anna Gawińska zorganizowała i przeprowadziła szkolny konkurs ortograficzny – Mistrz ortografii.
Opracowała zakres obowiązującego materiału ortograficznego, który został przekazany wychowawcom. Następnie wychowawcy kl. II i III, w eliminacjach klasowych wybrali po trzy osoby ze swoich klas. (w kl. II – 4 uczniów).

Więcej…
 
Pierwszy dzień wiosny bez wiosny.

21 marca był w naszej szkole, jak co roku, dniem wyjątkowym – przywitaliśmy bowiem długo wyczekiwaną wiosnę.

Więcej…
 
Prezentacja projektów gimnazjalnych.

18 marca 2013 roku w naszej szkole odbyła się publiczna prezentacja projektów gimnazjalnych. Uczniowie klas drugich podsumowali  swoją kilkumiesięczną pracę. Podczas prezentacji przedstawili różne formy działalności – gazetki tematyczne, foldery, makiety i prezentacje multimedialne.

Więcej…
 


Strona 63 z 76
free poker